Əsas səhifə | Xəbərlər | Tanınmış təlimçi SDU tələbələri ilə görüşdü
Noyabrın 24-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə “Panda School”un həmtəsisçisi və rəhbəri, təlimçi Elvin Dadaşsoy tərəfindən “Öz biznesinə başla!” mövzusunda təlim keçirildi.
Elvin Dadaşsoy təlimin mövzusu haqqında məlumat verdi və karyera planlamasının tələbələr üçün vacibliyini vurğuladı. O, özünütanıma, iş dünyası araşdırması, ilkin iş təcrübəsi, qərarvermə prosesi, işaxtarma prosesi, karyeranın idarə edilməsi məsələlərinə toxundu.
Həmçinin təlimin əsas məqsədinin gənclərin biznes ideyalarını reallaşdırmaq üçün zəruri olan bilik və bacarıqlara, müasir biznes idarəçiliyi vərdişlərinə yiyələnməsinə dəstək olmaqla onların sahibkarlıq fəaliyyətinə həvəsləndirilməsi olduğunu qeyd etdi və iştirakçılara təlimin əhəmiyyətindən bəhs etdi.
İnteraktiv müzakirələrlə davam edən təlimdə iştirakçılara peşəkar inkişaf üçün atılmalı olan addımlar və əmək bazarına çıxışın yolları da izah olundu.

Home | News | THE TRAINER MET WITH THE STUDENTS OF SSU
On November 24, training "Start your own business!" was held by the co-founder and head of "Panda School", trainer Elvin Dadashsoy, organized by the Student Youth Organization at Sumgayit State University.
Elvin Dadashsoy gave information about the topic of the training and emphasized the importance of career planning for students. He touched on self-awareness, business research, initial work experience, decision-making process, job search process,and career management.
He also noted that the main goal of the training is to encourage young people to engage in entrepreneurship by supporting them to acquire the knowledge and skills to realize their business ideas, as well as modern business management skills, and told the participants about the importance of the training.
In the training, which continued with interactive discussions, the participants were also explained the steps to be taken for professional development and ways to access the labor market.