SDU-nun nümayəndə heyəti Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetində səfərdədir
Sumqayıt Dövlət Universitetinin nümayəndə heyəti Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin 75 illik yubiley mərasimində iştirak edib.
Səfərin ilk günü SDU-nun rektoru Rüfət Əzizov və prorektoru Əsəd Məmmədov Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin rektoru Oleq Baulin ilə görüşüblər. Görüşdə iki universitet arasında tarixi isti münasibətlər, kimya mühəndisliyi, neft hasilatı texnologiyaları və neft-kimya sahəsində görülə biləcək elmi-tədqiqat layihələri, eyni zamanda tələbə, müəllim mübadilə proqramları geniş müzakirə olunub.
Yubiley ilə bağlı Elmi Şuranın böyük tərkibdə keçirilən iclasında digər qonaqlarla yanaşı, SDU-nun nümayəndə heyəti də iştirak edib. Sonra qonaqlar universitetdə yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Nümayəndə heyəti təntənəli rəsmi və bədii yubiley mərasimində iştirak edib. SDU-nun rektoru Rüfət Əzizov mötəbər qonaqların da iştirak etdiyi yubiley mərasimində təbrik nitqi ilə çıxış edib.
Rektorun çıxışının sonunda Sumqayıt Dövlət Universiteti adından Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinə hədiyyə təqdim olunub.

Home | News | The SSU delegation is on a visit to the Ufa State Oil Technical University
The delegation of Sumgayit State University participated in the 75th anniversary ceremony of Ufa State Oil Technical University.
On the first day of the visit, SSU rector Rufat Azizov and vice-rector Asad Mammadov met with Oleg Baulin, rector of Ufa State Oil Technical University. At the meeting, historical warm relations between the two universities, scientific research projects that can be carried out in the field of chemical engineering, oil production technologies and petrochemicals, as well as student and teacher exchange programs were widely discussed.
In addition to other guests, the delegation of SSU also participated in the meeting of the Scientific Council held in large composition regarding the anniversary. Then the guests got acquainted with the conditions created at the university.
The delegation participated in the official and artistic jubilee ceremony. Rector of SSU Rufat Azizov delivered a congratulatory speech at the jubilee ceremony attended by distinguished guests.
At the end of the Rector's speech, a gift was presented to Ufa State Oil Technical University on behalf of Sumgayit State University.