SDU-da “İdeyanı Reallaşdır 2023” qrant müsabiqəsi haqqında infosessiya təşkil edilib
Dekabrın 7-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Gənclər Təşkilatının dəstəyi ilə Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondu tərəfindən “İdeyanı Reallaşdır 2023” Gənclərin Fərdi Layihələr üzrə Qrant Müsabiqəsi barədə infosessiya təşkil edilib, tələbələr Gənclər Fondunun qısa tarixi, məqsədləri, prinsipləri, istiqamətləri və Qrant müsabiqələrinin keçirilməsi haqqında maarifləndirilib və onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Əvvəlcə universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov çıxış edərək iştirakçılara rektor Rüfət Əzizovun salamını çatdırdı və müsabiqənin gənclərin inkişafında, onların bilik və bacarıqlarının artırılmasında xüsusi əhəmiyyətə malik olduğunu bildirdi. Qeyd etdi ki, keyfiyyətli təhsilin gənclər üçün əlçatanlığının artırılması və savadlı, dövlətinə, milli-mənəvi dəyərlərə bağlı gəncliyin yetişdirilməsi, gənclərə dövlət qayğısı, eləcə də sosial müdafiəyə ehtiyacı olan gənclərin dəstəklənməsi Prezident İlham Əliyevin həyata keçirdiyi dövlət gənclər siyasətinin ana sütünunu təşkil edir. Bu istiqamətdə cənab Prezidentin təşəbbüskarı olduğu insan kapitalının inkişafı konsepsiyasına uyğun olaraq, gənclər üçün son illərdə çoxsaylı imkanlar yaradılıb. Bu kimi müsabiqələrin həyata keçirilməsi Azərbaycan gəncliyinin inkişafında xüsusi önəm kəsb edir.
Gənclər Fondunun Proqram və layihələrin idarə olunması şöbəsinin Layihələr üzrə mütəxəssisi Ceyhun Bayramovmüsabiqə barədə ətraflı məlumat verərək bildirdi ki, müsabiqə istedadlı və innovativ yanaşmaları ilə seçilən gənclərin bacarıqlarının üzə çıxmasında böyük rol oynayır. Ötən illərdə olduğu kimi Fond gənc nəslin fiziki, intellektual və mənəvi inkişafının təmin edilməsinə, vətənpərvərlik ruhunda tərbiyə olunmasına, ictimai fəallığının artırılmasına, innovativ ideyalarının, yaradıcı təşəbbüslərinin, asudə vaxtlarının səmərəli təşkilinin reallaşdırılmasına yönəlmiş layihələri dəstəkləmək, habelə dövlət gənclər siyasətinin icrası prosesində yaxından iştirak etmək istəyən ictimai fəal gənclər üçün 23 noyabr 2023-cüil tarixindən etibarən Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı olan 18-29 yaşlı gəncləri Müsabiqədə iştirak etmək üçün fərdi layihə təkliflərini təqdim etməyə dəvət edir.
Qeyd edək ki, layihə müraciətləri Fondun E-xidmətlər Sistemi www.youthfoundation.az vasitəsilə müsabiqəyə təqdim edilə bilər.

AN INFO SESSION ABOUT THE "İdeyanı reallaşdır 2023" GRANT COMPETITION WAS ORGANIZED AT SSU
On December 7, at Sumgayit State University, with the support of the Student Youth Organization, the Youth Fund of the Republic of Azerbaijan organized an info session about the "İdeyanı reallaşdır 2023" Grant Competition for Youth Individual Projects, the brief history, goals, principles, directions of the Youth Fund and the holding of Grant competitions. and their questions were answered.
First, the vice-rector for Social affairs and public relations of the university, associate professor Elmar Khalilov, delivered the greetings of the rector Rufat Azizov to the participants and stated that the competition is of special importance in the development of young people, increasing their knowledge and skills. He noted that increasing the availability of quality education for young people and raising educated youth connected to the state, national and moral values, state care for young people, as well as supporting young people in need of social protection.
Jeyhun Bayramov, project specialist of the program and project management department of the Youth Fund, gave detailed information about the competition and said that it plays a big role in revealing the skills of young people who are distinguished by their talented and innovative approaches. As in previous years, the Foundation supports projects aimed at ensuring the physical, intellectual and spiritual development of the young generation, educating them in the spirit of patriotism, increasing their social activity, realizing their innovative ideas, creative initiatives, and the effective organization of their leisure time, as well as those who want to closely participate in the implementation of the state youth policy. for socially active young people, from November 23, 2023, invites 18-29-year-old citizens of the Republic of Azerbaijan to submit individual project proposals to participate in the Competition.
It should be noted that project applications can be submitted to the competition through the Foundation's E-services system www.youthfoundation.az.