Dekabrın 9-da Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin və Tələbə Gənclər Təşkilatının birgə təşkilatçılığı ilə Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri, görkəmli dövlət xadimi Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunmuş tələbələr arasında intellektual bilik yarışı keçirildi.
Universitetin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov çıxış edərək iştirakçıları salamladı və Ümummilli Liderin dövlətçiliyimizin, milli dəyərlərimizin qorunmasında müstəsna xidmətlərindən, elm, təhsil, mədəniyyət sahələrində gördüyü işlər barədə danışdı. Bildirdi ki, "Heydər Əliyev İli" çərçivəsində respublikamızın hər yerində olduğu kimi Sumqayıt Dövlət Universitetində də müxtəlif tədbirlər, müsabiqələr, yarışlar keçirilir, bu cür yarışların keçirilməsi olduqca tədqirəlayiqdir.
Bugünkü bilik yarışının keçirilməsində əsas məqsəd xalqımızın Ümummilli Lideri, böyük tarixi şəxsiyyət Heydər Əliyevin tariximizdə, həmçinin müasir Azərbaycanın formalaşmasındakı fəaliyyətinin təbliğ olunmasına, Ulu Öndər irsinin tələbələr tərəfindən daha dərindən öyrənilməsinə töhfə verməkdir.
Gənclərin intellektual səviyyəsinin yüksəldilməsinə xidmət edən yarışda Ulu Öndərin həyat və fəaliyyətindən ibarət müxtəlif suallar təqdim edildi.
Üç mərhələdə davam edən yarışın qalibləri sırasında Tarix və coğrafiya fakültəsinin komandası I yer, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin komandası II yer və Filologiya fakültəsinin komandası III yerin sahibi olub.

Home | News | AN İNTELLECTUAL COMPETİTİON WAS HELD AT SSU
On December 9, an intellectual competition was held among students dedicated to the 100th anniversary of the birth of the National Leader of the Azerbaijani people, Heydar Aliyev, under the joint organization of the Student Trade Union Committee and the Student Youth Organization at Sumgayit State University.
Associate Professor Elmar Khalilov, Vice Rector for Social Affairs and Public Relations of the University, greeted the participants and said that within the "Year of Heydar Aliyev" contests and competitions are held at Sumgayit State University, holding such competitions is highly commendable.
The main goal of today's knowledge competition is to contribute to a deeper study of the legacy of the Great Leader by students.
In the competition, which serves to raise the intellectual level of young people, various questions about the life and activities of the Great Leader were presented.
Among the winners of the competition, which continued in three stages, the team of the Faculty of History and Geography took the first place, the team of the Faculty of Economics and Management took the second place, and the team of the Faculty of Philology took the third place.