Fizika və elektroenergetika fakültəsinin əməkdaşları konfrans çərçivəsində Kazan Dövlət Energetika Universitetində olublar
Sumqayıt Dövlət Universitetinin nümayəndə heyəti Kazan Dövlət Energetika Universitetinin 55 illik yubileyinə həsr olunmuş IX Milli Elmi-Praktiki konfransda iştirak edib.
Konfransda iştirak edən Elektrotexnika və energetika kafedrasının müdiri dosent Nadir Hacıbalayev, Yarımkeçiricilər və dielektriklər fizikası elmi-tədqiqat laboratoriyasının müdiri dosent Xəyalə Əliquliyeva, eləcə də Elektrotexnika və energetika kafedrasının laboratoriya müdiri Nadir Arıxov birgə elmi-tədqiqat işlərinin aparılması, müəllim və tələbə mübadiləsinin keçirilməsi və peşə təlimləri hazırlanması barədə fikir mübadiləsi etmişlər.
Konfransda yüksək səviyyədə iştiraka görə əməkdaşlarımız sertifikatlarla təltif edilmiş və Kazan Dövlət Energetika Universiteti adından rektor Rüfət Əzizov cənablarına təşəkkürnamə ünvanlanmışdır.

EMPLOYEES OF THE FACULTY OF PHYSICS AND ELECTROENERGETICS VISITED KAZAN STATE UNIVERSITY OF ENERGY WITHIN THE FRAMEWORK OF THE CONFERENCE
The delegation of Sumgayit State University participated in the 9th National Scientific-Practical Conference dedicated to the 55th anniversary of Kazan State Energy University.
Assistant Professor Nadir Hajibalayev, head of the department of Electrical engineering and energy, associate professor Khayala Aliguliyeva, head of the Scientific Research Laboratory of Physics of Semiconductors and Dielectrics, as well as the head of the Laboratory of Electrical engineering and energy department Nadir Arikhov participated in the conference.
Our employees were awarded with certificates for high level participation in the conference and a letter of thanks was addressed to rector Rufat Azizov on behalf of Kazan State Energy University.