SDU-nun komandası Beynəlxalq Proqramlaşdırma müsabiqəsinin yarımfinalında
Dekabrın 12-də SDU-nun “Avtomatika və idarəetmə kafedrası”nın professoru Cavanşir Məmmədovun rəhbərlik etdiyi Mühəndislik fakültəsinin 2-ci kurs tələbələri Səxavət Cəfərli, Mövla Əhməd, Amin Nəcəflidən ibarət SDU-3 komandası Gürcüstan Respublikasında yerləşən Akaki Tsereteli adına Kutaisi Dövlət Universitetində keçirilən “48-ci ICPC-Universitet Tələbələrinin Beynəlxalq Proqramlaşdırma” müsabiqəsinin yarımfinal mərhələsində və Cənubi Qafqaz açıq çempionatında iştirak edir.
Qeyd edək ki, müsabiqənin regional mərhələsində (XIX Azərbaycan Birinciliyi) Azərbaycanın 23 ali təhsil müəssisəsindən 56 komanda (hər komanda üç tələbə və komanda rəhbərindən ibarətdir) iştirak etmişdir. SDU-3 komandası hər iki mərhələni uğurla keçməyi bacararaq yarımfinala vəsiqə qazanmışdı.

THE SSU TEAM IS IN THE SEMI-FINAL OF THE INTERNATIONAL PROGRAMMING COMPETITION
On December 12, the team consisting of 2nd-year students of the Faculty of Engineering Sakhavat Jafarli, Movla Ahmed, Amin Najafli, led by Professor Javanshir Mammadov of the ‘Automation and Control Department’ of SSU, participates in the semi-final stage of the ‘48th ICPC-University Students' International Programming’ competition and South Caucasus open championship at the Akaki Tsereteli State University of the Republic of Georgia.
It should be noted that 56 teams (each team consists of three students and a team leader) from 23 higher educational institutions of Azerbaijan participated in the regional stage of the competition (XIX Azerbaijan Championship). The SDU-3 team successfully passed both stages and qualified for the semi-finals