Tələbələrimizə “Heydər Əliyev adına təqaüd” təqdim olunub
15-16 dekabr tarixlərində Bakı Konqres Mərkəzində Azərbaycan müəllimlərinin ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş XVI qurultayı keçirilib.
Qurultayda Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə təsis edilmiş ali təhsilin bakalavriat səviyyəsində əyani formada təhsil alan və təhsildə yüksək nailiyyətləri olan 100 tələbəyə “Heydər Əliyev adına təqaüd” təqdim olunub.
Daha əvvəldə xəbər verdiyimiz kimi SDU-nun Tarix və coğrafiya fakültəsinin “Tarix və coğrafiya müəllimliyi” ixtisası üzrə təhsil alan tələbəsi Nübar Osmanova və Riyaziyyat fakültəsinin “Riyaziyyat və informatika müəllimliyi” ixtisası üzrə təhsil alan tələbəsi Ləman Əhədova “Heydər Əliyev adına təqaüd”ə layiq görülmüşdür.
Qurultayda SDU-nun rektoru Rüfət Əzizov ilə tələbələr arasında görüş baş tutub. Rektor tələbələri təbrik edib və onlara təhsil həyatlarında uğurlar arzulayıb.
Qeyd edək ki, təqaüd Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən dövlət büdcəsinin vəsaiti hesabına 3 min manat məbləğində birdəfəlik ödənilir.

Home | News | ‘HEYDAR ALIYEV SCHOLARSHIP’ WAS PRESENTED TO OUR STUDENTS
On December 15-16, the XVI congress of Azerbaijani teachers dedicated to the 100th anniversary of national leader Heydar Aliyev was held at the Baku Congress Center.
‘Heydar Aliyev scholarship’ was presented at the congress to 100 students who studied in full-time at the bachelor's level of higher education and had high achievements in education, established by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan.
As we reported earlier, Nubar Osmanova, a student of the Faculty of History and Geography of SSU, majoring in ‘History and Geography Teaching’, and Laman Ahadova, a student of the Faculty of Mathematics, majoring in ‘Mathematics and Informatics Teaching’, were awarded the Heydar Aliyev Scholarship.
A meeting was held between SSU rector Rufat Azizov and students at the congress. Rector congratulated the students and wished them success in their educational life. It should be noted that the scholarship is paid by the Ministry of Science and Education at the expense of the state budget in the amount of 3 thousand manats.