SDU-nun tələbələri “Qış Elm Festivalı”nda uğurlu nəticələr əldə ediblər
Dekabrın 26-da Bakı Mühəndislik Universitetində Elm və innovasiya məsələləri üzrə prorektorluğun, Tələbə Elmi Cəmiyyətinin nəzdində fəaliyyət göstərən “Pi Klubu”nun təşkilatçılığı ilə “Qış Elm Festivalı” keçirilib.
Festivalda 100-dən artıq müxtəlif istiqamətli əyləncəli və elmi layihələr nümayiş olunub.
Sonra festival qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi təşkil olunub.
Tədbirdə çıxış edən rektor Yaqub Piriyev festivala universitet və orta məktəblərin müxtəlif komandaları tərəfindən maraqlı layihələrin təqdim olunduğunu vurğulayıb və bu qəbildən olan elmi tədbirlərin önəmindən söz açıb.
BMU-nun Riyaziyyat və informatika kafedrasının baş müəllimi Bəhman Məmmədov (Qüdsi) isə festivala təqdim olunan layihələr və iştirakçılar haqda ətraflı məlumat verib. Qeyd edib ki, festivala BMU ilə yanaşı, Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən İqtisadi Zonaların İnkişafı Agentliyinin (İZİA) Peşə Təhsili Mərkəzi, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Sumqayıt Dövlət Universiteti (SDU), Elitar Gimnaziya, Türkiyə Dəyanət Vəqfi Bakı Türk Liseyi, Xırdalan şəhər 2, 5 və 8 nömrəli tam orta məktəblərin şagird və tələbələri qatılıb.
Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin Riyaziyyat fakültəsinin tələbələrindən İlahə Nəcəfova, Asim Kərimov II yerə, Elmin Qasımlı, Adilə Mustafayeva isə III yerə yerə layiq görülüblər.
Tədbir qaliblərin mükafatlandırılması, sertifikat və medalların təqdim olunması ilə başa çatıb.
Daha sonra Sumqayıt Dövlət Universitetində Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektor dosent Elmar Xəlilov festivalda yer tutmuş tələbələrlə görüşərək qazandıqları uğura görə universitet rəhbərliyi adından təbrik edib. Onlara təhsillərində uğurlar arzulayıb.

STUDENTS OF SSU ACHIEVED SUCCESSFUL RESULTS AT THE ‘WINTER SCIENCE FESTIVAL’
On December 26, ‘Winter Science Festival’ was held at Baku Engineering University under the organization of the ‘Pi Club’ operating under the vice-rector for Science and innovation affairs and the Student Scientific Society.
More than 100 different entertainment and scientific projects were shown at the festival.
Then the awarding ceremony of the festival winners was organized.
Rector Yagub Piriyev, who spoke at the event, emphasized that interesting projects were presented to the festival by various teams of universities and secondary schools and spoke about the importance of such scientific events.
Bahman Mammadov, senior lecturer of BMU department of Mathematics and informatics, gave detailed information about the projects presented to the festival and the participants. He noted that, in addition to BMU, the Vocational Education Center of the Economic Zones Development Agency operating under the Ministry of Economy of the Republic of Azerbaijan, Azerbaijan State Pedagogical University, Sumgayit State University (SSU), Elitar Gymnasium, Dayanat Foundation of Turkey Baku Turkish High School, students of secondary schools No. 2, 5 and 8 of the city participated.
It should be noted that Ilaha Najafova, Asim Karimov, students of the Mathematics faculty of Sumgayit State University were awarded the 2nd place, while Elvin Gasimli and Adila Mustafayeva were awarded the 3rd place.
The event ended with awarding the winners, presentation of certificates and medals.
Later, vice-rector for Social affairs and public relations at Sumgayit State University Elmar Khalilov met with the students who took part in the festival and congratulated them on behalf of the university management for their success. He wished them success in their studies.