Əsas səhifə | Xəbərlər | Məzunumuz tələbələrlə karyera uğurlarının sirlərini paylaşdı
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Karyera və Məzunlara İş Mərkəzinin təşəbbüsü ilə tələbələrin praktiki bilik və bacarıqlarının artırılması təcrübəsinin öyrənilməsi məqsədilə iş fəaliyyətində uğur qazanmış rəhbər, vəzifəli şəxslərlə, xüsusilə tələbə-məzun istiqamətində görüşlər təşkil edilir.
Dekabrın 29-da SOCAR Türkiyə Tədqiqat-İnkişaf və İnnovasiya Mərkəzinin Baş mütəxəssisi, SDU-nun məzunu Aysel Zahidova “Enerji keçidində araşdırma və tədqiqatın rolu mövzusunda  universitetdə təlim keçdi.
Karyera və Məzunlarla İş Mərkəzinin müdiri Nəsibə Əmirbəyova çıxış edərək qonağı və iştirakçıları salamladı, qarşıdan gələn Dünya Azərbaycanlıların Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə təbrik etdi, görüşün əhəmiyyətindən danışdı. Qeyd etdi ki, rəhbərlik etdiyi mərkəzin  fəaliyyəti tələbələrin gələcək iş həyatına fəal qoşulmasını təmin etməyə yönəlib. Bu məqsədlə müxtəlif təlim və infosessiyalar keçirilir, tələbələr müxtəlif şirkətlərin təcrübə proqramları ilə tanış olurlar.
Nəsibə Əmirbəyova SDU məzunu Aysel Zahidovanı tələbələrə təqdim etdi və onun karyerasındakı uğurlarından danışdı. Bildirdi ki, belə görüşlər tələbələrin  əmək bazarı barədə məlumatlılığını artırmaq, onları gələcəyin peşə və bacarıqları ilə tanış etməkdən ibarətdir.
Aysel Zahidova çıxış edərək iştirakçıları salamladı, Sumqayıt Dövlət Universitetinin onun karyerasındakı rolundan və ölkədə gənclərə təhsil, karyera, xaricdə təhsil və bu istiqamətdə həyata keçirilən məqsədyönlü siyasətdən danışdı, bu siyasətin ölkəmizə qazandırdığı uğurlardan bəhs etdi. O, təmsil etdiyi SOCAR Türkiyə Tədqiqat-İnkişaf və İnnovasiya Mərkəzinin fəaliyyəti, gənclərlə bağlı həyata keçirilən layihə və proqramlar haqqında məlumat verdi. Tələbələrin seçdiyi ixtisasdan asılı olaraq və ya olmayaraq düzgün peşə seçimi, fərdi və karyerada inkişaf metodları, iş seçimi qaydaları, karyera planlaması,  karyerada yüksəliş  və bu sahədə topladığı bilik və təcrübələrini bölüşdü.

OUR GRADUATE SHARED THE SECRETS OF CAREER SUCCESS WITH STUDENTS
At the initiative of the Career and graduate employment Center of Sumgayit State University, meetings are organized with leaders and officials who have been successful in their work, especially in the student-graduate direction, in order to study the experience of increasing students' practical knowledge and skills.
On December 29, Aysel Zahidova, senior specialist of SOCAR Turkey Research-Development and Innovation Center, graduate of SSU, attended a training at the university on the role of research in the energy transition.
Nasiba Amirbeyova introduced SSU graduate Aysel Zahidova to the students and talked about her success in her career. She said that such meetings are aimed at increasing students' awareness of the labor market, introducing them to future professions and skills.
Aysel Zahidova gave a speech and greeted the participants, spoke about the role of Sumgayit State University in her career, study abroad for young people in the country and the purposeful policy implemented in this direction, she talked about the successes that this policy has brought to our country. She gave information about the activities of the SOCAR Turkey Research-Development and Innovation Center, which she represents, and the projects and programs related to young people. He shared his knowledge and experience in choosing the right profession, personal and career development methods, job selection rules, career planning, career advancement, regardless of the major chosen by the students.