SDU tələbəsi II Çoxtərəfli Gənclik Mübadilə Proqramında iştirak edir
Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi, Türk Dövlətləri Təşkilatı və Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyası tərəfindən 11-17 fevral 2024-cü il tarixlərində Quba Olimpiya İdman Kompleksində birgə həyata keçiriləcək “İdmanda birləşək” mövzusunda II Çoxtərəfli Gənclik Mübadilə Proqramına start verilib.
Mübadilə Proqramı türkdilli ölkələrin həmfikir gəncləri arasında təhsil, idman, mədəniyyət sahələrində əlaqələr yaratmaq, iştirakçı gənclərə idmanın fiziki, psixoloji, iqtisadi və siyasi aspektləri haqqında geniş bilik qazandırmaq, qədim türk xalqlarında mövcud olmuş idman oyunları ilə tanış etmək məqsədilə təşkil edilib.
Qeyd edək ki, “İdmanda birləşək” mövzusunda II Çoxtərəfli Gənclik Mübadilə Proqramı Türk Dövlətləri Təşkilatına üzv və müşahidəçi ölkələrdən idmana və onun geniş təsirinə həvəsli gənclər və Azərbaycan universitetlərinin tələbələri üçün təşkil olunub və Sumqayıt Dövlət Universitetindən proqramda Filologiya fakültəsinin II kurs tələbəsi Türkiyə vətəndaşı Dilşah Can iştirak edir.

SSU STUDENT PARTICIPATES IN THE II MULTILATERAL YOUTH EXCHANGE PROGRAM
The II Multilateral Youth Exchange Program on the theme "Together in Sports" has been launched by the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan, the Organization of Turkic States and the Azerbaijan State Physical Education and Sports Academy on February 11-17, 2024 at the Guba Olympic Sports Complex.
The Exchange Program was organized in order to create relations between like-minded young people of Turkic-speaking countries in the fields of education, sports, and culture, to provide the participants with extensive knowledge about the physical, psychological, economic and political aspects of sports, and to familiarize them with sports games that existed in ancient Turkic nations.
It should be noted that the II Multilateral Youth Exchange Program on the theme "Together in Sports" was organized for young people from the member and observer countries of the Organization of Turkic States who are interested in sports, and students of Azerbaijani universities Dilshah Can, a second-year student of the faculty of Philology from Sumgayit State University, a Turkish citizen, participated in the program.