Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbəmiz istehsalat təcrübəsini “Kaplan Trafo”da keçir
SDU-nun Mühəndislik fakültəsinin Elektrik mühəndisliyi ixtisasının tələbəsi Elçin Quliyev istehsalat təcrübəsini Türkiyə Respublikasının Ankara şəhərindəki “Kaplan Trafo”da keçir.
Telefon bağlantısı ilə təəssüratlarını bölüşən Elçin Quliyev istehsalat təcrübəsini dünyada tanınan “Kaplan Trafo”da keçməsini ağlagəlməz fürsət kimi qiymətləndirib və artıq təcrübəyə qoşulduğunu bildirib. Tələbəmiz Şirkətdə olduğu təcrübə müddətində Sumqayıt Dövlət Universitetini təmsil etdiyindən qürur duyduğunu bildirib.
Xatırlatma üçün qeyd edək ki, 50 ildir qardaş dövlətin paytaxtında fəaliyyət göstərən “Kaplan Trafo” istehsalat və xidmət fəaliyyətini ancaq Türkiyədə deyil, 39 ölkədə genişləndirib. Türkiyənin qabaqcıl transformator şirkətləri arasında yer alan “Kaplan Trafo” tədqiqat və inkişaf işlərinə əhəmiyyət verən, elektrik sektoru və texnologiyaları sahəsində möhkəm təmələ malik güclü bir qurumdur. Şirkətin son illərdə mühüm layihələrə imza atan Sınaq Laboratoriyası zəmanət və keyfiyyəti ilə tanınır, özünün insan resursları, korporativ çərçivəsi, çevik strukturu və dəyişikliklərə tez uyğunlaşma qabiliyyəti ilə bir çox qlobal layihələrdə sübut edir.

Home | News | OUR STUDENT SPENDS HIS PRODUCTION EXPERIENCE AT ‘KAPLAN TRAFO’
Elchin Guliyev, a student of the Electrical Engineering major of the Faculty of Engineering of SSU, is doing his production experience at ‘Kaplan Trafo’ in Ankara, Republic of Turkey.
Elchin Guliyev, who shared his impressions over the phone, considered the production experience at the world-renowned ‘Kaplan Trafo’ as an incredible opportunity and said that he has already joined the experience. Our student said that he was proud to represent Sumgait State University during his internship at the Company.
As a reminder, ‘Kaplan Trafo’, which has been operating in the capital of the brotherly state for 50 years, has expanded its production and service activities not only in Turkey, but in 39 countries. Kaplan Trafo, which is among the leading transformer companies in Turkey, is a strong institution with a strong foundation in the field of electrical sector and technologies, with an emphasis on research and development. The company"s Testing Laboratory, which has signed important projects in recent years, is known for its guarantee and quality, and has proven itself in many global projects with its human resources, corporate framework, flexible structure and ability to quickly adapt to changes.