Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz “Mənim peşəm İT mütəxəssisidir” adlı təlimi uğurla başa vurublar
Yerləşdirilmə tarixi : 23 Fevral 2024 20:27
Tələbələrimiz “Mənim peşəm İT mütəxəssisidir” adlı təlimi uğurla başa vurublar
21-22 fevral tarixlərində Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun maliyyə yardımı ilə “Avropa Tələbələr Forumu-Sumqayıt” İctimai Birliyinin “Mənim peşəm İT mütəxəssisidir” adlı layihəsində Sumqayıt Dövlət Universitetinin Mühəndislik fakültəsinin 38 nəfər tələbəsi iştirak etmişdir. Layihənin tərəfdaşı Azərbaycan Kibertəhlükəsizlik Təşkilatları Assosiasiyasıdır.
2 gün davam edən təlimin məqsədi gənclər üçün İKT sahəsində uğurlu karyera qurmaq imkanları yaratmaq, xüsusilə Azərbaycanın bölgələrində yaşayan gənclərin İT sektorunda fəal iştirakına və bu sektorda olan gender bərabərsizliyinin azaldılmasına nail olmaqdır.

Home | News | OUR STUDENTS HAVE SUCCESSFULLY COMPLETED THE TRAINING ‘MY PROFESSION IS AN IT SPECIALIST’
Yerləşdirilmə tarixi : 23 February 2024 20:27
OUR STUDENTS HAVE SUCCESSFULLY COMPLETED THE TRAINING ‘MY PROFESSION IS AN IT SPECIALIST’
On February 21-22, with the financial assistance of the Youth Fund of the Republic of Azerbaijan, 38 students of the Engineering Faculty of Sumgait State University participated in the project ‘My profession is an IT specialist’ of the ‘European Student Forum-Sumgait’ Public Union. The partner of the project is the Association of Cyber Security Organizations of Azerbaijan.
The purpose of the 2-day training is to create opportunities for young people to build a successful career in the field of ICT, to achieve active participation of young people living in the regions of Azerbaijan in the IT sector and to reduce gender inequality in this sector.