Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz “Microsoft Imagine Cup” müsabiqəsinə qoşulmaq şərtləri ilə tanış oldular
Yerləşdirilmə tarixi : 15 Dekabr 2015 11:17
Tələbələrimiz “Microsoft Imagine Cup” müsabiqəsinə qoşulmaq şərtləri ilə tanış oldular
Universitetimizdə "Microsoft” şirkətinin Azərbaycan üzrə nümayəndəsi  Təhsildə Əməkdaşlıq meneceri Emin Axundovla tələbələrin görüşü keçirildi.
Görüşü  universitetimizin Qiyabi, distant və  əlavə təhsil üzrə prorektoru, dosent Qafar Atayev açaraq  "Microsoft " şirkətinin Azərbaycandakı fəaliyyəti  haqqında tələbələrə ətraflı məlumat verdi. Bildirdi ki, İnformasiya-kommunikasiya texnologiyaları (İKT) son illər sürətlə inkişaf edərək bütün sahələrdə və gündəlik həyatda insan fəaliyyətinin, sosial-iqtisadi münasibətlərin tərkib hissəsinə çevrilmişdir. İKT-nin ən yeni nailiyyətləri idarəetmə, təhsil, səhiyyə, biznes, turizm və bank xidməti kimi sahələrdə tətbiq edilərək, cəmiyyətin hər bir üzvünə mövcud imkanlardan faydalanmağa şərait yaradır. Bu baxımdan "Microsoft” şirkəti ölkəmizdə bir çox uğurlu layihələrə imza atır, inanıram ki, siz tələbələr bu müsabiqəyə qatılmaqla öz bilik və bacarığınızı nümayiş etdirəcəksiniz.
Görüşdə "Microsoft” şirkətinin Azərbaycan üzrə Təhsildə Əməkdaşlıq meneceri Emin Axundov tələbələrə Azərbaycanda keçiriləcək  “Microsoft Imagine Cup” innovasiya  müsabiqəsi ilə bağlı məlumat verdi. 2014-cü ildən başlayan  bu müsabiqə “Oyunlar”, “İnnovasiyalar” və “Dünya vətəndaşlığı” kateqoriyalarından ibarət üç istiqamət üzrə, dünya finalında 33 komanda arasında Azərbaycanı təmsil etmiş NoObs komandası Spinal layihəsi ilə “İnnovasiyalar” nominasiyasında ikinci yerə layiq görülmüşdür. Qeyd etdi ki, bu müsabiqəyə qoşulmaq istəyən komanda 2016-cı ilin  yanvarın 5-dək qeydiyyatdan keçə bilərlər. Milli təsnifat mərhələsinin hər bir kateqoriya üzrə olan qalibləri cari ilin aprel ayında onlayn rejimdə keçiriləcək beynəlxalq yarımfinal mərhələsində qalib gələn komanda 2016-cı  ilin iyul ayında ABŞ-ın Sietl şəhərində təşkil ediləcək sonuncu – final mərhələsində Azərbaycanı təmsil etmək hüququ əldə edəcəklər.
Siz tələbələr yeni ideyalarınızla bu müsabiqəyə qatılmaqla əvvəlcə ölkəmizə daha sonra isə dünyaya yenilik gətirmiş olacaqsınız.
Görüş aktiv və maraqlı dialoq şəklində keçirildi və sonda prorektor, dosent Qafar Atayev tələbələr adından Emin Axundova dərin təşəkkürünü bildirdi.

Home | News | SSU students get to know terms of “Microsoft Imagine Cup” contest
On December 15, a meeting was held at our university between students and Mr. Emin Akhundov, educational cooperation manager, Microsoft Azerbaijan representative.
Opening the meeting, Assistant Professor Mr. Gafar Atayev, Vice-rector for part-time, distant and additional education, provided detailed information to the students on the activity of Microsoft in Azerbaijan. It was mentioned that information communication technologies (ICT) have developed rapidly in recent years, becoming part of everyday life and socio-economic relations in all areas. Latest achievements in ICT are applied in management, education, healthcare, business, tourism and banking services and facilitate each member of the society to benefit from available opportunities. Microsoft implements a number of successful projects in our country, I believe by participating in the contest the students will show their skills and knowledge.
At the meeting, Mr. Emin Akhundov, educational cooperation manager, Microsoft Azerbaijan representative gave detailed information on “Microsoft Imagine Cup” innovation contest to be held in Azerbaijan. The contest first held in 2014 is organized on three categories - “Games”, “Innovations” and “World citizenship”. In the world final, “NoObs”, a team that represented Azerbaijan, won the second place among 33 teams with its Spinal project. He mentioned that a team which decides to participate in the contest will need to pass registration by January 5, 2016. Winners of the national qualifiers in all categories will represent their country in the international semi-finals to be held April 2016, while semi-finals winners will participate at the final to be organized in Seattle, U.S., in June 2016. By attending this contest, the students will bring new ideas first to our country and then to the world.
The meeting was very active and at the end of the meeting and Assistant Professor Mr. Gafar Atayev, Vice-rector for part-time, distant and additional education expressed his deep gratitude to Mr. Akhundov on behalf of the students.