Əsas səhifə | Xəbərlər | “Layihələrin idarə olunması” mövzusunda təlim keçirildi
Martın 1-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Karyera və Məzunlarla İş Mərkəzinin təşəbbüsü ilə "Layihələrin idarə olunması" adlı təlim keçirildi.
Karyera və Məzunlarla İş Mərkəzinin direktoru Nəsibə Əmirbəyova çıxış edərək təlimin aktual və eyni zamanda peşəkar iş həyatında uğur qazanmaq istəyən hər bir şəxs üçün önəmli olduğunu vurğuladı. Bildirdi ki, təlimin məqsədi  tələbə və müəllimlərin layihələrin hazırlanması və idarə olunması istiqamətində praktiki addımların atılmasına dair geniş məlumat təqdim etməkdir. Həmçinin SDU-da yeni yaradılan “Layihələrin idarə olunması” şöbəsi barədə məlumat verdi. Bu isə öz növbəsində müəllim-tələbə kontingentinin özünüinkişafının genişləndirilməsinə imkan yaradacaq.
Peşəkar təlimçi Vüqar Rüstəmli çıxış edərək Karyera və Məzunlarla İş Mərkəzinin təşəbbüsünü yüksək qiymətləndirdi. O, innovativ layihələrin işlənib hazırlanması, layihənin yaratdığı dəyərlər, layihələrin kəşfi, prosesi, komponentləri, əsaslandırılması, təqdim olunması, müxtəlif modellərlə layihələrin təhlil edilməsi və inkişaf etdirilməsi, layihələrin effektiv idarə olunmasının qayda və prinsipləri barədə iştirakçılara məlumat verdi. Bildirdi ki, qarşıya qoyulmuş məqsədin reallaşmasında, hədəfə çatdırılmasında layihələrin düzgün idarə edilməsinin böyük rolu var.
Təlimin sonunda mövzu ilə bağlı geniş müzakirələr aparıldı və iştirakçıları maraqlandıran suallar Vüqar Rüstəmli tərəfindən ətraflı cavablandırıldı.

Yerləşdirilmə tarixi : 02 March 2024 21:10
On March 1, the "Project management" training was held at the initiative of the Career and Graduate employment  Center of Sumgayit State University.
Nasiba Amirbeyova, director of the Career and Graduate employment center, made a speech and emphasized that the training is relevant and at the same time important for every person who wants to succeed in professional life. She said that the purpose of the training is to provide students and teachers with extensive information on how to take practical steps in the direction of project preparation and management. She also informed about the newly created "Project Management" department at SSU. This, in turn, will create an opportunity to expand the self-development of the teacher-student contingent.
Professional trainer Vugar Rustamli gave a speech and praised the initiative of Career and Graduate employment center. He informed the participants about the development of innovative projects, values created by the project, process, components, justification, presentation, analysis and development of projects with different models, rules and principles of effective project management. He said that the proper management of projects has a great role in realizing the set goal and reaching the goal.
At the end of the training, extensive discussions on the topic were held and the questions of the participants were answered in detail by Vugar Rustamli.