SDU-da Abituriyent Məsləhət Mərkəzi fəaliyyətə başlayıb
Dövlət İmtahan Mərkəzində (DİM) imtahan iştirakçılarının hazırlıq səviyyəsinin yüksəldilməsi üçün yaradılan növbəti Mərkəz Sumqayıt Dövlət Universitetində (SDU) işə başlayır.
Xatırladaq ki, indiyə kimi Qərbi Kaspi, Azərbaycan, Bakı Biznes, Odlar Yurdu, Avrasiya, Memarlıq və İnşaat, Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetlərində, həmçinin DİM-in regional bölmələrində ödənişsiz əsaslarla “Abituriyent Məsləhət Mərkəzlər”i fəaliyyət göstərir.
Qurumun növbəti məsləhət mərkəzi Sumqayıt Dövlət Universitetində (Sumqayıt şəhəri, 43-cü məhəllə, Bakı küç.,1ünvanında) təşkil olunub.
Məsləhət mərkəzində xüsusi treninq keçmiş əməkdaşlar abituriyentlərə tələbə qəbulu qaydaları, ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinə ərizə qəbulu, “Abituriyentin elektron ərizəsi”nin doldurulma-təsdiqedilmə qaydası və bu zaman qarşıya çıxa biləcək texniki məsələlərin həlli ilə bağlı yardımçı olacaqlar. Bunlardan əlavə, müraciətçilərə müsabiqə şərtləri, ixtisas seçimi zamanı diqqət yetirilməli olan başqa məsələlər və s. haqqında ödənişsiz köməklik göstərəcək.
Abituriyentlər həftənin 5 günü (şənbə, bazar və bayram günləri istisna olmaqla) saat 10:00-dan 17:00-dək fəaliyyət göstərən Abituriyent Məsləhət Mərkəzinə onları maraqlandıran suallarla bağlı müraciət edə bilərlər.

THE APPLICANT COUNSELING CENTER HAS STARTED FUNCTIONING AT SSU
The next Center, which was organized in the State Examination Center (SEC) to raise the level of preparation of the exam participants, is starting work at Sumgait State University (SSU).
It should be noted that until now ‘Applicant Counseling Centers’ are operating free of charge in the Western Caspian, Azerbaijan, Baku Business, Odlar Yurdu, Eurasia, Architecture and Construction, Azerbaijan State Agrarian Universities, as well as in the regional divisions of the Ministry of Foreign Affairs.
The next counseling center of the institution was organized at Sumgait State University (Sumgait city, 43rd block, Baku street, 1).
Employees who have received special training at the counseling center will help applicants with the rules of student admission, application to higher and secondary education institutions, the procedure for filling out and confirming the ‘Applicant's electronic application’ and solving technical issues that may arise at this time. In addition to these, applicants are informed about competition conditions, other issues to be considered during the selection of qualifications, etc. will provide free assistance.
Applicants can contact the Applicant Counseling Center, which operates 5 days a week (except Saturdays, Sundays and holidays) from 10:00 to 17:00, regarding the questions they are interested in.