Əsas səhifə | Xəbərlər | 8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə bir qrup tələbə mükafatlandırılıb
Yerləşdirilmə tarixi : 07 Mart 2024 13:48
8 Mart Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə bir qrup tələbə mükafatlandırılıb
Martın 7-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru dosent Rüfət Əzizov universitetin ictimai-siyasi həyatında fəal iştirak edən xanım tələbələrlə görüşüb.
SDU-nun xanım tələbələrini qarşıdan gələn 8 Mart-Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibətilə təbrik edən dosent Rüfət Əzizov qadınlara göstərilən dövlət qayğısından, onların cəmiyyətimizdə tutduqları yüksək mövqedən və bu istiqamətdə həyata keçirilən mühüm tədbirlərdən danışıb. Bildirib ki, qadınlarımız ölkənin bütün ali orqanlarında əzmlə, məsuliyyətlə çalışırlar. Bu gün Azərbaycan qadını dərin zəkası, savadı, biliyi, istedadı ilə bütün sahələrin inkişafına töhfə verir. Xüsusilə, qadınların elm, təhsil, mədəniyyət, səhiyyə və digər sahələrdə qazandıqları nailiyyətlər Azərbaycan qadınının çox böyük potensiala malik olduğunu bir daha təsdiq edir.
Rektor Sumqayıt Dövlət Universitetinin xanım tələbələrinin də istər elmi, istərsə də ictimai-siyasi həyatda fəallıq nümayiş etdirib universitetimizi layiqincə təmsil etdiklərini qeyd etdi. Sonra universitetin ictimai-siyasi həyatında fəal iştirak edən xanım tələbələri mükafatlandıraraq, onlara Fəxri fərmanlar təqdim etdi və yeni-yeni uğurlar arzulayıb.

Home | News | A GROUP OF STUDENTS WAS AWARDED ON THE OCCASION OF 8 MARCH INTERNATIONAL WOMEN'S DAY
On March 7, Rector of Sumgait State University Associate Professor Rufat Azizov met with female students who actively participate in the social and political life of the university.
Congratulating female students of SSU on March 8 - International Women's Day, associate professor Rufat Azizov spoke about the state care given to women, their high position in our society and the important measures implemented in this direction. He said that our women work diligently and responsibly in all higher bodies of the country. Today, Azerbaijani women contribute to the development of all fields with their deep intelligence, education, knowledge, and talent. In particular, the achievements of women in science, education, culture, healthcare and other fields confirm once again that Azerbaijani women have great potential.
The rector noted that female students of Sumgait State University are active in scientific and social-political life and represent our university well. Then he awarded the students who actively participated in the social and political life of the university, presented them with honorary degrees and wished them new successes.