SDU-nun Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinə yeni sədr seçilib
Martın 11-də Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Sumqayıt şəhər Komitəsinin sədri Xudaverdi Əliyevin iştirakı ilə Sumqayıt Dövlət Universiteti Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) hesabat-seçki yığıncağı keçirildi.
Yığıncaqda Sumqayıt Dövlət Universitetinin Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov çıxış edərək son illər ərzində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi tərəfindən görülən işlər haqqında danışdı və sədr vəzifəsinə yeni seçiləcək namizədə uğurlar arzuladı.
SDU THİK-nin sədri Elmin Novruzlu komitənin ötən dövr ərzindəki fəaliyyətinə dair hesabatla çıxış etdi. Bildirdi ki, SDU THİK hazırda tələbələrin ictimai həyatda aktiv və mənəvi səviyyəsini yüksəltməyi qarşısına məqsəd qoyan bir qurum kimi fəaliyyət göstərir, tələbələrin sosial problemlərinə diqqətlə yanaşır, onlara mütəmadi olaraq maddi yardımlar göstərir, imkansız və şəhid ailələrindən olan tələbələri hər dərs günü gündə bir dəfə isti yeməklə təmin edir, ictimai işlərdə fəal və dərs əlaçısı olan tələbələrə həmkarlar təşkilatının təqaüdünü verir.
Hesabat dinlənildikdən sonra səsə qoyularaq qənaətbəxş hesab edildi.
Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Sumqayıt şəhər Komitəsinin sədri Xudaverdi Əliyev SDU-nun Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin gördüyü işləri qənaətbəxş hesab etdi. Komitənin daima yeni layihələr, sosial təşəbbüslərlə çıxış etdiyini və fəallığı ilə seçildiyini bildirdi.
İclas sədr seçkisi ilə davam etdi. Komitə üzvlərinin böyük səs çoxluğu ilə Elmin Novruzlu Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin yeni sədri seçildi.
Sonda Elmin Novruzlu ona göstərilən etimada görə universitet və ATİAHİ rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirdi.

Home | News | A NEW CHAIRMAN WAS ELECTED TO THE STUDENT UNION COMMITTEE OF SSU
On March 11, a report-election meeting of the Sumgait State University Student Trade Union Committee (STUC) was held with the participation of Khudaverdi Aliyev, Chairman of the Sumgait City Committee of the Free Trade Union of Education Workers.
Associate Professor Elmar Khalilov, vice-rector for social issues and public relations of Sumgait State University, spoke at the meeting and spoke about the work done by the Student Trade Union Committee in recent years and wished success to the new candidate for the position of chairman.
Elmin Novruzlu, the chairman of SSU STUC, gave a report on the activities of the committee during the past period. He stated that SSU STUC currently operates as an institution that aims to raise the active and moral level of students in public life, pays attention to the social problems of students, regularly provides them with financial assistance, and provides students from poor and martyred families with a hot meal every school day. provides, gives the scholarship of the trade union to students who are active in public affairs and who excel in teaching.
After hearing the report, it was voted and considered satisfactory.
The Chairman of the Sumgait City Committee of the Free Trade Union of Education Workers Khudaverdi Aliyev considered the work done by the Trade Union Committee of SSU as satisfactory. He said that the committee is always coming up with new projects and social initiatives and is distinguished by its activity.
The meeting continued with the election of the chairman. With a large majority of committee members, Elmin Novruzlu was elected the new chairman of the Student Trade Union Committee. In the end, Elmin Novruzlu thanked the university and CSCFTUEW management for the trust shown to him.