Dekabrın 18-də Bakı Slavyan Universitetində  “Müasir tərcüməşünaslığın və mədəniyyətşünaslığın aktual problemləri” mövzusunda XIV beynəlxalq  tələbə  elmi – praktik konfransı  keçirildi. Sumqayıt Dövlət Universitetinin “Azərbaycan dili və dilçilik” kafedrasının müəllimləri Günel Paşayeva və İlahə Musayevanın elmi rəhbərliyi ilə  Filologiya fakültəsinin tələbələri Aysel Abulova, Qoşqar Əmrahov, Sona Həsənova, Günay Ağayeva, Fatma İsayeva və Nəsib Əlizadə konfransda iştirak etmişlər. konfransın plenar iclasında tələbəmiz Günay Ağayeva çıxışında  bildirmişdir ki, bu ənənə artıq iki ildir davam edir . Belə ki, 2014-cü ildə bu konfransda yalniz iki tələbə iştirak edirdisə, bu il artıq bu say altı nəfərə çatmışdır. Tələbələrimiz müxtəlif bölmələr üzrə öz tezisləri ilə uğurla çıxış etmişlər. Günel Paşayevanın elmi rəhbərlik etdiyi 977 – ci qrup tələbəsi Fatma İsayeva “Azərbaycanda nitq mədəniyyəti və siyasi natiqliyin görkəmli siması – Heydər Əliyev” mövzusunda hazırladığı tezisinə görə diplomla təltif edilmiş və uğurlu çıxışlar üçün Sumqayıt Dövlət Universitetinə təşəkkür edilmişdir.
Konfransdan sonra Sumqayıt Dövlət Universitetinin Filologiya fakültəsinin dekanı vəzifəsini icra edən Aftandil Məmmədov tələbələrlə görüşmüş, onlara uğurlar arzulamışdır.

Home | News | Our students were awarded diplomas
The XIV international scientific - practical conference was held on theme “The problems of modern translation and culture" in Baku Slavic University on 18th of  December .  The students of Faculty of Philology  Aysel Abulova, Goshgar Amrahov, Sona Hasanova, Gunay Agayeva, Fatma Isayeva and Nasib Alizadeh attended under the leadership of  teachers of  “Azerbaijan language and linguistcs”  department Gunel Pashayeva  and Ilaha Musayeva in the conference. At the plenary session of the conference, student Gunay Agayeva noted in her  speech that  this tradition lasts more than two years. So, in 2014, only two students took part in this conference, but  this year the number has already reached six. Students were successful in different sections of their theses.Under the leadership of scientific leader  Gunel Pashayeva, the student of group 977 - Fatma Isayeva was awarded for her thesis  "The outstanding personality of Oratory speech and political culture - Heydar Aliyev" and thanked  to  Sumgait State University for their attendance.
After the conference, the temporary Dean of the Faculty of Philology of Sumgait State University Assistant Professor Avtandil Mammadov met the students and wished them good luck.