Əsas səhifə | Xəbərlər | “Təkərli kitab dükanı” SDU-da
Aprelin 3-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin əsas tədris binasında “Qanun” nəşriyyatının təşkilatçılığı ilə kitab satış yarmarkası təşkil olundu. Azərbaycanda maarifçiliyin və oxu mədəniyyətinin inkişafı üçün “Təkərli kitab dükanı” sosial bir layihə olaraq, regionları, kəndləri gəzməklə kitabları təbliğ edir. Layihənin yaradılmasında məqsəd məqsəd gəlir əldə etmək deyil, kitabı daha da əlçatan etmək, kitaba maraq oyatmaqdır.
SDU-nun müəllim, tələbə və əməkdaşları satış yarmarkasında nəşriyyatın müxtəlif dillərdə nəşr olunmuş kitablarını 20 faiz endirimlə əldə ediblər.
Sumqayıt Dövlət Universitetində təşkil olunan sərgidə tələbələrin maraq dairəsinə uyğun, elmi-populyaryönlü, həm tərcümə ədəbiyyatı, həm də yerli müəlliflərin əsərləri yer alırdı ki, bu da tələbələr tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.

Home | News | ‘BOOKSHOP ON WHEELS’ AT SSU
On April 3, a book sale fair was organized in the main educational building of Sumgait State University under the organization of ‘Ganun’ publishing house. For the development of education and reading culture in Azerbaijan, ‘Bookstore on wheels’ promotes books by traveling around regions and villages as a social project. The purpose of creating the project is not to generate income, but to make the book more accessible, to arouse interest in the book.
Teachers, students and employees of SSU bought the books of the publishing house published in different languages with a 20 percent discount at the sales fair.
The exhibition organized at Sumgait State University featured both scientific-popular, translated literature and works of local authors that were of interest to the students, which was met with great interest by the students.