Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da Gənc Xarici Dil Müəllimləri Birliyi barədə infosessiya keçirildi
Aprelin 5-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Azərbaycan Gənc Müəllimlər Assosiasiyasına (AGMA) daxil olan Gənc Xarici dil Müəllimləri Birliyi barədə infosessiya təşkil edildi.
SDU-nun Filologiya fakültəsinin dekanı dosent Günel Paşayeva qonağı və iştirakçıları salamladı, görüşün əhəmiyyətindən, universitetdə Xarici dillərin tədrisinə böyük önəm verilməsindən, Dil və Tərcümə Mərkəzinin fəaliyyətindən, həmçinin ingilis dilini öyrənənlərə və müəllimlərə dəstək üçün bir sıra layihələrin təşkil olunmasından danışdı.
Sonra Gənc Xarici Dil Müəllimləri Birliyinin sədri, həmçinin SDU-nun məzunu Günay Əkbərova rəhbərlik etdiyi Birlik haqqında, birliyin 2023-cü il və 2024-cü il üzrə fəaliyyət istiqamətləri, strateji məqsədləri və üzvlük haqqında ətraflı məlumat verdi. Bildirdi ki, infosessiyanın keçirilməsində əsas məqsəd müəllimlərin Gənc Xarici Dil Müəllimləri Birliyi haqqında məlumatlılığının artırılması və onları birliyə üzv olmaqla aktiv fəaliyyətə cəlb etməkdən ibarətdir.

AN INFO SESSION ABOUT THE UNION OF YOUNG FOREIGN LANGUAGE TEACHERS WAS HELD AT SSU
On April 5, Sumgait State University organized an information session about the Union of Young Foreign Language Teachers, which is part of the Azerbaijan Young Teachers Association (AYTA).
Associate professor Gunel Pashayeva, dean of the faculty of Philology of SSU, welcomed the guests and participants, spoke about the importance of the meeting, the great importance given to the teaching of foreign languages at the university, the activities of the Language and Translation Center, as well as the organization of a number of projects to support English language learners and teachers.
Then, the chairman of the Union of Young Foreign Language Teachers, also a graduate of SSU, Gunay Akbarova, gave detailed information about the Union, its activities for 2023 and 2024, strategic goals and membership. She said that the main goal of the info session is to increase the awareness of teachers about the Union of Young Foreign Language Teachers and to involve them in activities by becoming members of the union.