Əsas səhifə | Xəbərlər | İntellektual bilik yarışı
Tələbə Gənclər Təşkilatı Elm və Təhsil Departamentinin təşkilatçılığı ilə  dekabrın 19-da Tarix və coğrafiya fakültəsində intellektual bilik yarışı keçirildi.
Tədbirdə dekan müavini Osman Hacıyev çıxışında gənclərimizin yüksək intellektə və biliyə sahib olduqlarını diqqətə çatdırdı. Qeyd etdi ki, bilik yarışlarının təşkil olunması artıq ənənə halı almışdır. Bizim fəal və savadlı tələbələrimiz respublikamızda keçiriləcək bilik yarışlarında universitetimizi layiqincə təmsil edir uğurlar qazanırlar.
Tələbə Gənclər Təşkilatının fakültə üzrə sədri İbrahim Zeynallı ölkədə aparılan gənclər siyasətinin hədəflərini, gənclər təşkilatlarının və gənclərin bu siyasətin həyata keçirilməsində fəal iştirakını, onların hərtərəfli inkişafı üçün zəruri şəraitin yaradıldığından bəhs etdi.
Sonra yarışa start verildi. Final görüşündə beş ən güclü intellektə sahib olan komanda arasında gedən mübarizədə  882-ci qrupun tələbələri qalib gəldilər. Qalib komanda diplom və hədiyyələrlə mükafatlandırıldı.

There was held intellectual knowledge contest with the organization of Student Youth Organization Science and Education Department in the Depart ment of History and Geography on the 19th of December.
The vice-dean Osman Hadjiyev mentioned in his speech that the organization of such knowledge contests have become one of the traditions of our University. Our students attain knowledge in various spheres of education as they are intel lectual, talented and hard working. Our youth represent our university quite well in the competitions which are held in our republic.
The head of Student Youth Organization on the Department, Ibrahim Zeynalli stated that there is very suitable condition for the development of “Our Youth Policy”, Student Organizations and correlations among these organizations.
Then the contest began. Five the most intellectual teams were struggling. At the result the winner team of that competition becamea students from group 882. The winner team was awarded with diplomas and presents.