Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da “Peşəkar Spikerlər Seriyası” çərçivəsində təlimlər davam edir
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Karyera və Məzunlarla İş Mərkəzi tələbələrin iş həyatına hazırlanması məqsədilə təşkil etdiyi “Peşəkar Spikerlər Seriyası” çərçivəsində təlimlərini davam etdirir. Növbəti belə təlim Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi ilə birgə “Karyera və inkişaf” mövzusunda təşkil olundu.
Tədbiri giriş sözü ilə açan SDU-nun Karyera və Məzunlarla İş Mərkəzinin direktoru Nəsibə Əmirbəyova qonağı və iştirakçıları salamladı, PSS layihəsi çərçivəsində təşkil olunan təlimlərin gənclərin karyera quruculuğunda vacibliyini vurğuladı. Qeyd etdi ki, bu kimi təlimlərin davamlı keçirilməsində məqsəd gənclərin karyera və əmək bazarına inteqrasiya olunmasını təmin etmək və onlara müasir iş axtarışı bacarıqlarının aşılanmasıdır.
Sonra Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin İnsan Resursları üzrə direktor müavini, təlimçi Səidə Ağayeva “Karyera və inkişaf” mövzusunda çıxış edərək tələbələrə təmsil etdiyi müəssisə haqqında məlumat verdi, karyera planlaması, düzgün təqdimat etmək bacarığı, müsahibəyə hazırlıq, CV, rezüme yazılması, bilik və bacarıqların təkmilləşdirilməsi, fərdi fəaliyyət planı, idarəetmə səriştələrinə yiyələnmək, iş fəaliyyətinin təkmilləşmə prosesi və digər mövzularda təqdimatla çıxış etdi. Bu istiqamətdə öz təcrübəsini də tələbələrlə bölüşdü.

Home | News | TRAININGS WITHIN THE ‘PROFESSIONAL SPEAKERS SERIES’ CONTINUE AT SSU
Sumgait State University's Career and Alumni Center continues its training within the ‘Professional Speakers Series’ organized for the purpose of preparing students for working life. The next training was organized jointly with the State Agency of Azerbaijan for Highways on the topic ‘Career and development’.
Nasiba Amirbeyova, director of the Career and Alumni Center of SSU, who opened the event with her opening speech, welcomed the guests and participants and emphasized the importance of the trainings organized within the framework of the PSS project in the career development of young people. She noted that the purpose of such trainings is to ensure the integration of young people into the career and labor market and to teach them modern job search skills.
Then Saida Aghayeva, Deputy Director of Human Resources of the Azerbaijan State Agency for Highways, spoke on the topic ‘Career and development’ and informed the students about the company she represents, career planning, the ability to make a correct presentation, preparing for an interview, writing a CV, resume, knowledge and skills, made a presentation on improvement, individual action plan, acquiring management skills, improvement process of business activity and other topics. She shared her experience in this direction with the students.