Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da müəllim və əlaçı şagirdlərlə görüş keçirildi
Aprelin 28-də Sumqayıt Dövlət Universitetində  SDU-nun və "İZƏ" nəşriyyatının birgə təşkilatçılığı ilə müəllim və əlaçı şagirdlərlə görüş keçirildi.
Görüşdə SDU-nun Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov, universitetin Karyera və Məzunlarla iş Mərkəzinin direktoru Nəsibə Əmirbəyova, Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin Sumqayıt şəhər təhsil sektorunun müdiri İman Ağayev, "İZƏ" nəşriyyatının direktoru Orxan Bəyov  iştirak etdilər.
Prorektor dosent Elmar Xəlilov çıxış edərək iştirakçıları salamladı, universitet haqqında ətraflı məlumat verərək görüşün əhəmiyyətindən və təhsilin mahiyyətindən danışdı. Bildirdi ki, təhsil bizim gələcəyimizdir. İbtidai sinif təhsilin vacib pilləsidir. Çünki bu mərhələdə qazanılan biliklər gələcək uğurlara böyük təsir göstərir. Prorektor çıxışının sonunda şagirdlərə yaxşı oxumaqla yanaşı, layiqli vətəndaş olmağı tövsiyə etdi.
Sonra SDU-nun və "İZƏ" nəşriyyat evinin  videoçarxı nümayiş olundu.
Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin Sumqayıt şəhər təhsil sektoruna müdiri İman Ağayev çıxış edərək ölkəmizdə elm və təhsil sahəsində aparılan islahatlardan və Sumqayıt məktəblilərinin uğurlarından danışdı.
"İZƏ" nəşriyyatının direktoru Orxan Bəyov “Ölkəmizdə təhsillə bağlı dəyişikliklərə ibtidai siniflərdən başlayaq” şüarı ilə  çıxış edərək bildirdi ki, son illər təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsi istiqamətində bir çox məqsədyönlü işlər aparılmış, müasir standartlara cavab verən təhsil infrastrukturları yaradılmışdır. Yeni yanaşmalar təhsildə innovativ fəaliyyətə öz təsirini göstərir. Elə görüşün də məqsədi tədris ili müddətində yüksək nəticələr əldə etmiş ibtidai sinif şagirdlərinin  təltif olunması və onlar üçün müəyyən müsiqili proqram təşkil etməkdir.
Görüşün sonunda əlaçı şagirdlər mükafatlandırıldı. Şagirdlər üçün müxtəlif əyləncəli proqramlar təşkil edildi.

Home | News | A meeting was held with teachers and excellent students at SSU
On April 28, a meeting with teachers and outstanding students was held at Sumgait State University under the joint organization of SSU and "IZA" publishing house.
Associate Professor Elmar Khalilov, SSU vice-rector for social issues and public relations, Nasiba Amirbeyova, director of the university"s Career and Alumni Center, Iman Aghayev, director of Sumgait city education sector of Absheron-Khizi Regional Education Department, Orkhan Bayov, director of "IZA" publishing house, took part in the meeting.
Vice-rector associate professor Elmar Khalilov gave a speech and greeted the participants, gave detailed information about the university and talked about the importance of the meeting and the essence of education. He said that education is our future. Primary school is an important stage of education. Because the knowledge gained at this stage has a great impact on future success. At the end of his speech, the vice-chancellor advised the students to study well and become decent citizens.
Then the video clip of SSU and "IZA" publishing house was shown.
Iman Agayev, head of the Sumgait city education sector of the Absheron-Khizi Regional Education Department, spoke about the reforms carried out in the field of science and education in our country and the successes of Sumgait schoolchildren.
Director of "IZA" publishing house Orkhan Bayov made a speech with the slogan "Let"s start the changes related to education in our country from primary classes" and stated that in recent years, many purposeful works have been carried out to improve the quality of education, and educational infrastructures that meet modern standards have been created. New approaches have an impact on innovative activities in education. The purpose of the meeting is to reward elementary school students who have achieved high results during the academic year and to organize a certain musical program for them.
At the end of the meeting, excellent students were awarded. Various entertaining programs were organized for the students.