Əsas səhifə | Xəbərlər | “Açıq qapı” günləri öz işini başa vurdu
Sumqayıt Dövlət Universitetinin və Abşeron-Xızı Regional Təhsil İdarəsinin birgə təşəbbüsü ilə şəhərimizdə yerləşən orta ümumtəhsil məktəblərinin yuxarı sinif şagirdlərinin universitetlə tanışlıq məqsədi ilə mərhələli şəkildə təşkil olunan “Açıq qapı” günləri mayın 1-də öz işini başa vurdu.
Görüşlərdə şagirdlər universitetin fəaliyyəti, maddi-texniki bazası, fakültələri, ixtisasları və ən müasir tələblərə cavab verən laboratoriyaları haqqında məlumatlandırıldılar. Sonra şagirdlər universiteti gəzərək Heydər Əliyev Mərkəzi, auditoriyalar, müasir avadanlıqla təchiz olunmuş zəngin laboratoriyalarla, həmçinin tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili üçün universitetin həyətində yaradılan şahmat lövhəsi, süni örtüklü futbol, voleybol və basketbol meydançaları, stolüstü oyunlar üçün qurulmuş guşələrlə və “Tələbə evi” ilə yaxından tanış oldular.
Görüşlərdə qeyd olundu ki, universitet məktəblərlə də əlaqələrini genişləndirir. Məktəblilərdə elmə maraq yaratmaq məqsədilə Sumqayıt Dövlət Universiteti böyük missiyanı yerinə yetirərək mütəmadi olaraq müxtəlif ixtisaslar üzrə fənn olimpiadaları təşkil edir, universitetin elmi rəhbərliyi ilə “Sabahın alimləri” müsabiqəsində Sumqayıt məktəblilərinin istedad, bacarıq və potensialının aşkara çıxarılması istiqamətində böyük işlər görülür və nailiyyətlər əldə edilir.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin bu addımını yüksək qiymətləndirən məktəb nümayəndələri universitet rəhbərliyinə təşəkkürlərini ifadə ediblər.

Home | News | "OPEN DOOR" DAYS HAVE FINISHED THEIR WORK
On May 1, the "Open Door" days, which were organized by the joint initiative of Sumgait State University and the Absheron-Khizi Regional Education department for the purpose of familiarization with the university for  secondary school students located in our city, ended their work.
During the meetings, the students were informed about the activities of the university, material and technical base, faculties, specialties and laboratories that meet the most modern requirements. Then the students toured the university and visited the Heydar Aliyev Center, auditoriums, rich laboratories equipped with modern equipment, as well as a chess board, football, volleyball and basketball courts with artificial covering, corners for board games and the "Student House" created in the courtyard of the university for the efficient organization of students' free time.
It was mentioned in the meetings that the university is expanding its relations with schools. In order to create interest in science among schoolchildren, Sumgait State University regularly organizes Olympiads in various specialties by fulfilling its great mission, and achievements are made in the "Scientists of Tomorrow" competition of Sumgait schoolchildren.
Appreciating this step of Sumgait State University, school representatives expressed their gratitude to the university administration.