Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun rektoru Rüfət Əzizov "Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923-2023)" yubiley medalı ilə təltif edilib
Yerləşdirilmə tarixi : 01 May 2024 23:17
SDU-nun rektoru Rüfət Əzizov "Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923-2023)" yubiley medalı ilə təltif edilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamı ilə Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektoru, dosent Rüfət Əzizov "Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923-2023)" yubiley medalı ilə təltif edilib. Medal 30 aprel tarxində Azərbaycan Respublikasının elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev tərəfindən təqdim olunub. Rüfət Əzizov öz sosial şəbəkə hesablarında "Heydər Əliyevin 100 illiyi (1923-2023)" yubiley medalına layiq görülməyin çox qürurverici olduğunu vurğulayıb və verilən yüksək dəyərə görə Cənab Prezident İlham Əliyevə dərin təşəkkürünü ifadə edib. Rektora təqdim olunan yubiley medalı SDU ailəsinə göstərilən diqqətin ən yüksək göstəricisidir. Sumqayıt Dövlət Universiteti Ümummilli Lider Heydər Əliyev irsinin tədqiqində və təbliğində, Azərbaycançılıq ideyasının həyata keçirilməsində hər zaman fəal rol oynayıb.

Home | News | Rector of SSU Rufat Azizov was awarded with the jubilee medal '100 years of Heydar Aliyev (1923-2023)'
Yerləşdirilmə tarixi : 01 May 2024 23:17
Rector of SSU Rufat Azizov was awarded with the jubilee medal '100 years of Heydar Aliyev (1923-2023)'
According to the relevant Decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, Rector of Sumgait State University, associate professor Rufat Azizov was awarded with the jubilee medal '100th anniversary of Heydar Aliyev (1923-2023)'. The medal was presented by the Minister of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, Emin Amrullayev, on April 30. Rufat Azizov emphasized on his social network accounts that he was very proud to be awarded the anniversary medal '100 years of Heydar Aliyev (1923-2023)' and expressed his deep gratitude to Mr. President Ilham Aliyev for the high value given. The jubilee medal presented to the Rector is the highest indicator of the attention paid to the SSU family. Sumgait State University has always played an active role in researching and promoting the legacy of National Leader Heydar Aliyev, and in implementing the idea of Azerbaijanism.