Əsas səhifə | Xəbərlər | Xarici dil Danışıq kursları uğurla davam edir
Yarandığı gündən etibarən Sumqayıt Dövlət Universitetində təhsildə yenilik, keyfiyyətin artırılması məqsədilə ən müasir metodlardan istifadə edilməyə başlayaraq xarici dillərin daha mükəmməl tədrisinə önəm verilmişdir. Məhz bu səbəbdəndir ki, universitetdə Xarici dil  Danışıq Kursları fəaliyyətə başlayıb və bu gün də uğurla davam etməkdədir. Kursların əsas məqsədi tələbələrdə danışıq və şifahi anlama vərdişlərinin inkişaf etdirilməsindən ibarətdir.
Dekabrın 25-də universtetin xarici dillər kafedrasının növbəti danışıq klubu keçirildi. Alman dili üzrə təşkil olunmuş klubu kafedranın alman dili müəllimi Almaz Mehdiyeva apardı. Klubda universitetin bütün fakültələrindən olan bakalavr və magistrant tələbələri, xarici dillər kafedrasının müəllim və əməkdaşları iştirak etdilər.
Öncə tələbələr almanca özlərini təqdim etdilər və almanca səslənən musiqinin sədaları altında tədbir iştirakçılarını salamladılar. Xarici dil kafedrasının baş müəlliməsi Almaz Mehdiyeva “Bizim Universitetimiz” adlı təqdimatı almanca təqdim etdi. Tələbələr təqdimatda əks olunan universitet haqqında məlumatları almanca mükəmməl şəkildə izah edərək auditoriyaya çatdırdılar. Sonra öz aralarında dialoqlar quraraq alman dili bilik səviyyələrini bir daha nümayiş etdirdilər. Maraqlı təqdimat  alqışlarla qarşılandı.
Xüsusi ilə qeyd etmək lazımdır ki, burada iştirak edən tələbələr alman dilini məhz Sumqayıt Dövlət Universitetinə qəbul olunduqdan sonra öyrənmişlər, belə ki onlara orta məktəb zamanı başqa xarici dillər tədris olumuşdur. Məhz universitet müəllimlərinin gərgin əməyi sayəsində tələbələrimiz dil səviyyələrini inkişaf etdirmişlər.
Təqdimatın sonunda xarici dillər kafedrasının müdiri professor Nigar İsgəndərova universitetin rektoru, professor Elxan Hüseynova xarici dillərin tədrisi üçün yaratdığı yüksək şəraitə görə  təşəkkürünü bildirdi. Tədbirin maraqlı təşkilinə  və tələbələrin fəal iştirakına görə müəllimə Almaz xanım Mehdiyevaya minnətdarlığını ifadə etdi.

Yerləşdirilmə tarixi : 25 December 2015 11:08
Since its inception, the Sumgait State University emphasizes better teaching of foreign languages through use of up-to-day methods in order to increase quality and bring innovation into the education process.  Therefore,  Foreign Languages Speaking Courses have been started at the university. The main goal of the Courses is to develop the students’ speaking and oral apprehension skills.
On December 25, 2015, the next speaking club of the Foreign Languages Chair was organized. This German language club was conducted by Ms. Almaz Mehdiyeva, a teacher of German language. The club was attended by students, teachers and other staff of the Foreign Languages Chair.
First of all, the students introduced themselves and greeted the attendees under the sounds of the German music. Ms. Almaz Mehdiyeva made a presentation on “Our University” in German. The students explained perfectly the information on the University in the presentation.Then, they constructed dialogues among themselves, showing their language skills.
It is specifically noted that the students attending learned the German following their admission to the Sumgait State University, as they were taught another foreign language during school years. It is the intensive work of the University teacher that allowed the students to develop their language skills.
At the end of the presentation, professor Nigar Isgandarova, the Chair of the Foreign Languages Chair expressed her gratitude to the Professor Elkhan Huseynov, the Rector of the SDU for the support to their efforts to teach foreign languages and also thanked Ms. Mehdiyeva for the interesting meeting and active participation of the students.