Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz Heydər Əliyevin 101 illiyinə həsr olunmuş müsabiqə-festivalın yekun konsertində iştirak ediblər
Yerləşdirilmə tarixi : 08 May 2024 22:01
Tələbələrimiz Heydər Əliyevin 101 illiyinə həsr olunmuş müsabiqə-festivalın yekun konsertində iştirak ediblər
Əsası ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulmuş gənclər siyasəti bu gün uğurla davam etdirilir. 2024-cü ilin may ayının 10-da ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ili tamam olur. Ulu öndərin anadan olmasının ildönümlərinə ehtiram əlaməti olaraq ali təhsil müəssisələrinin tələbələrini milli vətənpərvərlik, mədəniyyətimizə, incəsənətimizə, milli adət-ənənələrimizə hörmət ruhunda yetişdirmək məqsədilə Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin Rəyasət Heyətinin birgə qərarı ilə ali təhsil müəssisələrinin tələbələri arasında ümummilli lider Heydər Əliyevn anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş 3 mərhələ üzrə bədii yaradıcılıq müsabiqə-festivalına start verilmişdir.
Mayın 7-də Heydər Əliyev adına Sarayda müsabiqə-festival qaliblərinin yekun konserti keçirildi. Müsabiqə-festivalda respublikada fəaliyyət göstərən ali təhsil müəssisələrinin əyani şöbələrində təhsil alan tələbələrdən ibarət özfəaliyyət yaradıcılıq kollektivləri, dərnək və studiyaları, onlardakı solo ifaçılar, həvəskar müğənni, rəqqas, bədii qiraətçi, musiqiçi, həmçinin orkestr və ansambllar, rəqs kollektivləri iştirak edirdilər.
Hər il olduğu kimi, bu il də Sumqayıt Dövlət Universitetinin istedadlı tələbələri müsabiqənin Əsasnaməsinə uyğun olaraq milli rəqs, bədii qiraət və mahnı nominasiyaları üzrə universitetimizi təmsil ediblər.

Home | News | Our students participated in the final concert of the competition-festival dedicated to the 101st anniversary of Heydar Aliyev
Yerləşdirilmə tarixi : 08 May 2024 22:01
Our students participated in the final concert of the competition-festival dedicated to the 101st anniversary of Heydar Aliyev
The youth policy, which was founded by national leader Heydar Aliyev, is successfully continued today. May 10, 2024 marks the 101st anniversary of the birth of national leader Heydar Aliyev. As a sign of respect for the anniversary of the great leader's birth, in order to educate students of higher educational institutions in the spirit of national patriotism, respect for our culture, art, and national traditions, the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan and the Presidium of the Republican Committee of the Free Trade Union of Azerbaijan Education Workers decided to 3 -stage artistic creativity competition-festival dedicated to the 101st anniversary of the birth of the national leader Heydar Aliyev was started among students.
On May 7, the final concert of the contest-festival winners was held in the Palace named after Heydar Aliyev. The competition-festival was attended by self-active creative collectives, associations and studios consisting of students studying in formal departments of higher education institutions operating in the republic, solo performers, amateur singers, dancers, artistic reciters, musicians, as well as orchestras and ensembles, dance groups.
As every year, talented students of Sumgait State University represented our university in national dance, artistic recitation and song nominations in accordance with the Regulations of the competition.