Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz Baytarlıq Elmi Tədqiqat İnstitutunda olublar
Mayın 7-də SDU-nun Təbiət elmləri fakültəsinin 343 və 348-ci qrup tələbələri Biologiya və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Aysel Ağayevanın rəhbərliyi ilə Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Baytarlıq Elmi Tədqiqat İnstitutunda (BETİ) və institutun nəzdində fəaliyyət göstərən Baytarlıq klinikasında olublar.
BETİ - nin direktoru Siyala Rüstəmova və direktor müavini Səhman Bayramov tələbələrə institutun yaranma tarixi, aparılan tədqiqat işləri, məqsəd və perspektivləri haqqında məlumat veriblər.
Sonra tələbələr institutun parazitologiya, quş xəstəlikləri, virusologiya və immunologiya, balıq və arı xəstəlikləri şöbələrində aparılan tədqiqat işləri, ev və kənd təsərrüfatı heyvanlarının xəstəlik törədiciləri, onlara qarşı effektiv müalicə üsulları, laboratoriyaların yeni avadanlıqları və onların iş psinsipləri haqqında məlumatlandırılıblar. Həmçinin tələbələr BETİ - nin nəzdində fəaliyyət göstərən Baytarlıq klinikasında heyvanlar üçün nəzərdə tutulmuş stasionar, terapiya, toksikologiya, dermotologiya, oftalmologiya, cərrahiyyə, USM, rentgen, biokimya laboratoriya şöbələri ilə də yaxından tanış olublar.

Home | News | Our students visited the Veterinary Scientific Research Institute
On May 7, students of the 343rd and 348th groups of the Faculty of Natural Sciences of SSU visited the Veterinary Scientific Research Institute of the Ministry of Agriculture and the Veterinary Clinic operating under the leadership of Aysel Aghayeva, the senior teacher of the Department of Biology and its Teaching Methodology.
BETI's director Siyala Rustamova and deputy director Sahman Bayramov informed the students about the institute's history, conducted research, goals and perspectives.
Then the students were informed about the research work conducted in the parasitology, bird diseases, virology and immunology, fish and bee diseases departments of the institute, disease agents of domestic and agricultural animals, effective treatment methods against them, new laboratory equipment and their work principles. Also, the students got acquainted with the inpatient, therapy, toxicology, dermatology, ophthalmology, surgery, USM, X-ray, biochemistry laboratory departments designed for animals in the Veterinary clinic operating under BETI.