Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimizin muzeylərə ekskursiyası təşkil olunub
Mayın 10-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsinin 823 saylı qrupunun təcrübəçi tələbələri pedaqoji təcrübə rəhbərləri Şəhla Əhmədovanın və Aynurə Əfəndiyevanın rəhbərliyi ilə paytaxtda yerləşən bir neçə muzeyə ekskursiya ediblər.
Ekskursiya zamanı tələbələr Xalq Təhsili Muzeyini, Milli Azərbaycan Tarix Muzeyini və Azərbaycanın məşhur xeyriyyəçisi Hacı Zeynalabdin Tağıyevin xatirəsini əbədiləşdirmək məqsədilə onun yaşayış mülkündə yerləşən 9 otaqdan ibarət xatirə muzeyini ziyarət ediblər, muzeylərdə maraqlı tarixi məlumatlarla tanış olublar. Tələbələrə ölkə əhəmiyyətli memarlıq abidələri və eksponatlar barədə ətraflı məlumat verilib. Onlar xüsusi istifadə olunan məişət, əşya və geyim nümunələri, foto və sənət əsərləri ilə tanış olub, muzeylərin kolleksiya fonduna tamaşa ediblər.

Home | News | An excursion to museums was organized for our students
On May 10, intern students of Sumgait State University's History and Geography Faculty, group No. 823, under the guidance of pedagogical intern leaders Shahla Ahmadova and Aynura Efendiyeva, went on an excursion to several museums located in the capital.
During the excursion, the students visited the Museum of Public Education, the National Museum of Azerbaijan History and the 9-room memorial museum located in the residence of Haji Zeynalabdin Taghiyev, a famous philanthropist of Azerbaijan, and got acquainted with interesting historical information in the museums. Students were given detailed information about architectural monuments and exhibits of national importance. They got acquainted with samples of specially used household items and clothes, photographs and works of art, and viewed the collections of museums.