Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Dil və Tərcümə Mərkəzi “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində növbəti tədbir keçirib
Yerləşdirilmə tarixi : 22 May 2024 17:23
SDU-nun Dil və Tərcümə Mərkəzi “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində növbəti tədbir keçirib
Mayın 21-də “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində SDU-nun Dil və Tərcümə Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə müəllim və tələbələr üçün “Green conversation” adlı növbəti tədbir keçirildi.
Tədbirdə çıxış edən SDU-nun Dil və Tərcümə Mərkəzinin direktoru Jalə Məmmədova iştirakçıları salamladı və belə tədbirlərin gənclər üçün əhəmiyyətini vurğuladı.
Tədbir Mərkəzin əməkdaşları Şəms Müzəffərli, Safurə Quliyeva və Pəncab Universitetinin məzunu, əcnəbi təlimçi Masuma Alinin iştirakı ilə vörkşop şəklində davam etdirildi. Masuma Ali iştirakçılara maraqlı tapşırıqlar təqdim etdi, sonra aktiv iştirakçıların cavabları qiymətləndirildi və ən çox bal qazanan beş nəfərə hədiyyələr təqdim edildi.
Tədbirin ikinci hissəsi universitetin həyətində açıq havada davam etdi. Tələbələr ingilis dilində sərbəst ünsiyyət quraraq, mahnı və şeirlər səsləndirdilər. Sonda “Green conversation” iştirakçıları tədbir barədə öz təəssüratlarından danışdılar və xatirə fotoşəkilləri çəkdirdilər

Home | News | THE LANGUAGE AND TRANSLATION CENTER OF SSU HELD ANOTHER EVENT WITHIN THE "YEAR OF SOLIDARITY FOR THE GREEN WORLD
Yerləşdirilmə tarixi : 22 May 2024 17:23
THE LANGUAGE AND TRANSLATION CENTER OF SSU HELD ANOTHER EVENT WITHIN THE "YEAR OF SOLIDARITY FOR THE GREEN WORLD
On May 21, within the framework of the "Year of Solidarity for the Green World", the event called "Green conversation" was held for teachers and students organized by the Language and Translation Center of SSU.
Speaking at the event, director of the Language and Translation Center of SSU, Zhala Mammadova, welcomed the participants and emphasized the importance of such events for young people.
The event was continued in the form of a workshop with the participation of Shams Muzaffarli, Safoura Guliyeva and the graduate of Punjab University, foreign trainer Masooma Ali. She presented interesting tasks to the participants, then the answers of the active participants were evaluated and prizes were presented to the five people who scored the most points.
The second part of the event continued outdoors in the courtyard of the university. The students communicated freely in English and sang songs and poems. At the end, participants of "Green conversation" talked about their impressions of the event and took commemorative photos.