Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da “Gələcək mühəndislər” layihəsi çərçivəsində təlimlər davam edir
İyulun 4-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin STP Şirkətlər Qrupu ilə birgə həyata keçirdiyi “Gələcək mühəndislər” təlim proqramının iki hissədən ibarət növbəti modulu keçirildi.
Təlimçi qismində SDU-nun Karyera və məzunlarla iş mərkəzinin direktoru Nəsibə Əmirbəyova təlim proqramının mühəndislik sahəsi üzrə gələcək kadrların fəaliyyətinə başlaması üçün praktik bilik verməsi ilə yanaşı, həmçinin təlimçinin öz təcrübi və nəzəri biliklərini bölüşməsi baxımından faydalı olduğunu diqqətə çatdıraraq “Hidravlikaya giriş”, “Hidravlik sistemin elementləri”, “Hidravlik sxemlərin öyrənilməsi”, “Hidravlik sistemlərin qurulması” bölmələri üzrə təqdimatla çıxış etdi.
Digər təlimçi “JOCAP ” şirkətinin texniki xidmət və inspeksiya üzrə rəisi Samir Qasımov “Sənayedə tətbiq olunan standartlar və sertifikatlar” mövzusunda çıxış etdi.
Praktiki hissədə isə tələbələr komandalara bölünərək qrup işini yerinə yetirdilər və mövzular üzrə biliklərini nümayiş etdirdilər.
İştirakçıların marağına səbəb olan təlim tələbələrin hazırladıqları maketlərin təqdimatı ilə yekunlaşdı.

On July 4, the next two-part module of the "Future Engineers" training program implemented by Sumgait State University together with STP Group of Companies was held.
As a trainer, Nasiba Amirbeyova, director of the Career and Graduate Center of SSU, pointed out that the training program is useful in terms of providing practical knowledge for the start of future personnel in the field of engineering, as well as the trainer sharing her experience and theoretical knowledge, "Introduction to Hydraulics", "Hydraulic System elements", "Hydraulic scheme study", "Hydraulic system construction" sections.
Another trainer, Samir Gasimov, head of technical service and inspection of "JOCAP" company, gave a speech on "Standards and certificates applied in the industry".
In the practical part, students were divided into teams and performed group work and demonstrated their knowledge on the topics.
The training, which aroused the interest of the participants, concluded with the presentation of the models prepared by the students.