Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU əməkdaşlarının Quba səfəri: İstirahət və Komanda Ruhu
5 iyul 2024-cü il tarixində Sumqayıt Dövlət Universitetinin bir qrup əməkdaşı SDU Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə növbəti səfərini Quba rayonuna etmişdir. Bu səfərin əsas məqsədi əməkdaşların asudə vaxtlarının səmərəli təşkili və strateji məsələlərin müzakirəsi olmuşdur.
Səfər çərçivəsində bu il baş tutacaq akkreditasiya prosesi, universitetin qarşısında duran hədəfləri, məzmunun yenilənməsi, işgüzar mühitin təkmilləşdirilməsi və digər aktual mövzular üzrə iclas baş tutdu.
İclas qarşılıqlı müzakirələrlə davam etdi.
Daha sonra universitet əməkdaşları Quba rayonunun təbiət gözəlliklərini seyr etmiş və müxtəlif əyləncəli istirahət tədbirlərində iştirak etmişdir. Belə səfərlərin təşkili komanda ruhunu gücləndirməyə və ümumi işgüzar atmosferi yaxşılaşdırmağa xidmət edir.
Həmçinin əməkdaşların motivasiyasını artırmaq və onların iş fəaliyyətində daha məhsuldar olmalarını təmin etmək baxımından əhəmiyyətlidir.
Qeyd edək ki, Universitet rəhbərliyi tərəfindən əməkdaşların asudə vaxtlarını səmərəli keçirmələrini və onların iş fəaliyyətlərində daha məhsuldar olmalarını təmin etmək məqsədilə davamlı şəkildə bu cür səfərlərin və digər motivasiya tədbirlərinin təşkili həyata keçirilir.

On July 5, 2024, a group of employees of Sumgait State University made their next visit to Guba region under the organization of SSU Trade Union Committee. The main purpose of this visit was the efficient organization of employees' free time and the discussion of strategic issues.
During the visit, a meeting was held on the accreditation process that will take place this year, the university's goals, updating the content, improving the business environment and other relevant topics.
The meeting continued with mutual discussions.
Later, the university employees saw the natural beauty of Guba region and participated in various recreational activities. Organizing such trips serves to strengthen the team spirit and improve the general business atmosphere.
It is also important in terms of increasing the motivation of employees and ensuring that they are more productive in their work.
It should be noted that the University management continuously organizes such trips and other motivational events in order to ensure that employees spend their free time efficiently and become more productive in their work activities.