SDU-nun abituriyentlər üçün məlumatlandırma sessiyalarına start verilib
Bu gündən respublikamızın müxtəlif bölgələrində Sumqayıt Dövlət Universitetinin abituriyentlər üçün məlumatlandırma sessiyalarına start verilib. İyulun 25-də Şirvan-Salyan Regional Təhsil İdarəsi ilə birgə təşkilatçılıq çərçivəsində Salyan və Biləsuvar rayonlarında keçirilən ilk görüşlərdə SDU-nun Sosial məsələlər və ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə prorektoru dosent Elmar Xəlilov, Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri dosent Nemət İbayev, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Əli Rzayev, təhsil idarəsinin nümayəndələri, məktəb direktorları, müəllim, abituriyent və valideynlər iştirak ediblər.
Elmar Xəlilov çıxış edərək universitetin rektoru dosent Rüfət Əzizovun adından hər kəsi salamlayıb. Tədbirin təşkilində göstərilən dəstəyə görə təhsil idarəsinin rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirib.
Sonra universitetin tanıtım videoçarxı nümayiş olunub.
Daha sonra çıxışçılar təqdimatlarla SDU tərəfindən təqdim olunan geniş ixtisas seçimi, zəngin sosial tələbə həyatı, üstünlüklərimiz və tələbələr üçün yaradılmış imkanlar barədə tədbir iştirakçılarına ətraflı məlumatlar veriblər.
Qeyd edək ki, görüşlər növbəti həftələrdə davam edəcək.

INFORMATION SESSIONS FOR APPLICANTS OF SSU HAVE BEEN STARTED
From today, information sessions for applicants of Sumgait State University have been started in different regions of our republic. On July 25, at the first meetings held in Salyan and Bilasuvar regions within the framework of joint organization with the Shirvan-Salyan Regional Education Department, associate professor Elmar Khalilov, vice-rector on Social affairs and public relations of SSU, chairman of the Trade Union Committee associate professor Nemat Ibayev, head of the department of Azerbaijani language and its teaching methodology senior lecturer Ali Rzayev, representatives of the education department, school principals, teachers, applicants and parents participated.
Elmar Khalilov made a speech and greeted everyone on behalf of the rector of the university, associate professor Rufat Azizov. He expressed his gratitude to the management of the education department for the support shown in the organization of the event.
Then the promotional video of the university was shown.
Later, the speakers gave detailed information to the event participants about the wide selection of majors offered by SSU, the rich social student life, our advantages and the opportunities created for students.
It should be noted that the meetings will continue in the following weeks.