Sumqayıt Dövlət Universiteti və SABAH.Academy-nin təşkilatçılığı ilə “Əsaslı Dizayn Metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” proqramı keçiriləcək.
Proqramın əsas məqsədi SDU-nun II və III kurs tələbələrində innovativ düşüncə, startap, dizayn, sahibkarlıq və məhsul inkişafı üçün vacib olan hərtərəfli bacarıqları formalaşdırmaqdır.
Həftədə 2 dərs olmaqla 15 həftə müddətində davam edəcək proqram müddətində dərslər Türkiyə Respublikasının aparıcı ali təhsil müəssisələrinin, innovasiya mərkəzlərinin mütəxəssisləri tərəfindən keçiriləcəkdir. “Əsaslı Dizayn Metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” proqramı çərçivəsində tələbələr, həmçinin ölkədə inkişaf edən biznes inkubasiya, akselerasiya və texnoparklara inteqrasiya olunmaq, bu istiqamətlərdə ən qabaqcıl universitetlərin tələbələri ilə şəbəkə qurmaq üçün imkan qazanacaqlar.
“Əsaslı Dizayn Metodu ilə Sahibkarlıq və Yeni Biznesin İnkişafı” proqramında iştirak etmək istəyən SDU tələbələri aşağıdakı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçə bilərlər.

Home | News | SSU and SABAH.Academy are organizing the "Entrepreneurship and New Business Development with Basic Design Method" program
Yerləşdirilmə tarixi : 28 August 2024 15:32
SSU and SABAH.Academy are organizing the "Entrepreneurship and New Business Development with Basic Design Method" program
Sumgayit State University and SABAH.Academy are organizing the "Entrepreneurship and New Business Development with Basic Design Method" program.
The main goal of the program is to form comprehensive skills important for innovative thinking, startup, design, entrepreneurship and product development in II and III year students of SSU.
During the program set to last for 15 weeks with 2 lessons per week, the lessons will be held by experts from the leading higher education institutions and innovation centers of Turkiye. Within the framework of the "Entrepreneurship and New Business Development with the Basic Design Method" program, students will also have the opportunity to be integrated into the developing business incubation, acceleration and technology parks in the country, and to network with students of the most advanced universities in these areas.
Students of SSU who want to participate in the " Entrepreneurship and New Business Development with Basic Design Method" program can register via the link below.