Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universiteti ilə Təhsilin İnkişafı Fondu arasında “TələbəPlus” kartı ilə bağlı müqavilə imzalanıb
Yerləşdirilmə tarixi : 09 Sentyabr 2024 14:46
Sumqayıt Dövlət Universiteti ilə Təhsilin İnkişafı Fondu arasında “TələbəPlus” kartı ilə bağlı müqavilə imzalanıb
Sentyabrın 6-da “TələbəPlus” layihəsi çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Universiteti (SDU) ilə Təhsilin İnkişafı Fondu (TİF) arasında əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb.
İmzalanma mərasimində SDU və TİF nümayəndələri iştirak edib.
Universitetin rektoru, dosent Rüfət Əzizov çıxış edərək Təhsilin İnkişafı Fondu ilə növbəti müqavilənin imzalandığını diqqətə çatdırıb. SDU və TİF arasında elmi-pedaqoji heyətin və təhsilalanların IELTS imtahanına təşviq edilməsi, Dayanıqlı İnkişaf Mərkəzinin yaradılması kimi əməkdaşlıqların uğurla davam etdirildiyini bildirib və Təhsilin İnkişafı Fondu tərəfindən təqdim olunan “TələbəPlus” layihəsinin tələbələr üçün geniş imtiyazlar verəcəyini qeyd edib.
Təhsilin İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Elnur Nəsibov çıxış edərək Fond tərəfindən həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verib. Qeyd edib ki, bir müddət öncə Təhsilin İnkişafı Fondu Kapital Bank və “Visa” beynəlxalq ödəmə texnologiyaları şirkəti arasında yeni “TələbəPlus” kartlarının istifadəyə verilməsi üçün memorandum imzalanıb. Kart vasitəsilə tələbələrin güzəşt və endirimlərdən yararlanmalarını təmin etməklə yanaşı, eyni zamanda onların sosial həyatlarına dəstək göstərmək istiqamətində həyata keçiriləcək fəaliyyətlər barədə danışıb.
TİF - in sədri əlavə olaraq qeyd edib ki, alış-veriş mərkəzlərində və tələbələrin ən çox istifadə etdiyi müxtəlif iaşə obyektlərində tələbələrə özəl güzəştlər edilməsi üçün Fond öz tərəfdaşları ilə birlikdə 200-dən artıq şirkətlə razılaşma əldə edib. Bundan əlavə, Mədəniyyət Nazirliyi ilə əldə olunan ilkin razılaşmaya əsasən, muzeylər, qalereyalar və sərgi salonlarında tələbələr üçün xüsusi güzəştlər nəzərdə tutulur. Layihə çərçivəsində ilkin olaraq 150 min tələbə kartının istifadəyə verilməsi planlaşdırılır. Tələbələr bütün bank əməliyyatlarını bu kart vasitəsilə rahat şəkildə yerinə yetirə biləcəklər.
Tələbələr üçün nəzərdə tutulan bu layihənin gələcəkdə təhsil işçilərinə də tətbiq olunacağının planlaşdırıldığı qeyd olunub.

On September 6, within the framework of the "Student Plus" project, a cooperation agreement was signed between Sumgayit State University (SSU) and the Education Development Fund (EDF).
Representatives of SSU and EDF participated in the signing ceremony.
Rector of the university, associate professor Rufat Azizov made a speech and drew attention to the signing of the next contract with the Education Development Fund. He said that cooperation between SSU and EDF, such as encouraging the scientific-pedagogical staff and students to take the IELTS exam, and establishing the Sustainable Development Center, was successfully continued, and he noted that the "Student Plus" project presented by the Education Development Fund will provide a wide range of privileges for students.
Elnur Nasibov, the Chairman of the Board of the Education Development Fund, delivered a speech highlighting the projects undertaken by the Fund. He mentioned that a memorandum was recently signed between the Education Development Fund, Kapital Bank, and the international payment technology company "Visa" for the introduction of new "Student Plus" cards. E.Nasibov discussed the initiatives that will be implemented to offer students benefits and discounts through these cards, as well as support for enhancing their social lives.
The chairman of EDF also noted that the Foundation and its partners have reached an agreement with more than 200 companies to provide special discounts to students in shopping centers and various catering facilities that students use the most. In addition, according to the preliminary agreement reached with the Ministry of Culture, special discounts for students in museums, galleries and exhibition halls are provided. Within the framework of the project, 150,000 student cards are initially planned to be put into use. Students will be able to perform all banking transactions conveniently through this card.
It was mentioned that this project intended for students is planned to be applied to education workers in the future.