Əsas səhifə | Xəbərlər | Gənc müəllimlər üçün təşkil olunan təlimlər yekunlaşdı
11-13 sentyabr tarixlərində SDU-nun İnsan Kapitalının İdarə Edilməsi Mərkəzinin direktoru Günay Rəfiyevanın təşkilatçılığı ilə universitetdə işə yeni qəbul olunan Gənc müəllimlərə dəstək proqramı çərçivəsində təlimlər keçirildi.
Təlimlərin keçirilməsində məqsəd ali təhsil müəssisəsində müəllimlərin peşəkar inkişafına dəstək vermək və tədrisdə keyfiyyətin daha da yüksəlməsinə nail olmaqdır.
Təlim zamanı mentorlar (Tədris Metodiki Mərkəzin direktoru dosent Osman Hacıyev, Karyera və Məzunlarla İş Mərkəzinin direktoru Nəsibə Əmirbəyova, Keyfiyyət təminatı və strategiya şöbəsinin rəhbəri Gülnar Cəfərova, Dil və ədəbiyyat kafedrasının dosenti Törə Məmmədova və baş müəllim Aynurə Bağırova) tərəfindən SDU-da tədrisin təşkili, qiymətləndirmə, tələblər, perspektivlər, Keyfiyyət mədəniyyətinin formalaşmasında müəllimlərin rolu, Ali təhsildə müasir təlim metodlarından istifadə, nümunəvi formalar əsasında tələb olunan sənədlərin hazırlanma qaydaları, müəllimlərin elmi fəaliyyəti mövzularında müzakirələr aparıldı.

On September 11-13,trainings were held under the organization of the director of the Human capital management center of SSU, Gunay Rafiyeva, as a part of the support program for newly hired young teachers at the university.
The purpose of the trainings is to support the professional development of teachers in the higher education institution and to achieve further improvement in the quality of teaching.
Organization of teaching at SSU by mentors associate professor Osman Hajiyev, director of the Teaching methodology center, Nasiba Amirbeyova, director of the Career and graduate employment center, Gulnar Jafarova, head of the Quality Assurance and Strategy department, Tore Mammadova, associate professor of the department of Language and literature, and Aynura Baghirova, senior lecturer), evaluation, requirements, perspectives, the role of teachers in the formation of quality culture, the use of modern teaching methods in higher education, the rules for preparing required documents based on exemplary forms, and the scientific activity of teachers were discussed.