Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da Keyfiyyət təminatı və strategiya şöbəsi ilə akademik və inzibati heyət arasında növbəti görüş keçirilib
Yerləşdirilmə tarixi : 18 Oktyabr 2024 11:56
SDU-da Keyfiyyət təminatı və strategiya şöbəsi ilə akademik və inzibati heyət arasında növbəti görüş keçirilib
17 oktyabr 2024-cü il tarixində Keyfiyyət təminatı və strategiya şöbəsi ilə İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin akademik və inzibati heyəti arasında görüş keçirilib. “Keyfiyyət mədəniyyətinin formalaşdırılması və bu prosesdə akademik və inzibati heyətin rolu” mövzusunda keçirilən bu görüşdə əvvəlcə Keyfiyyət təminatı və strategiya şöbəsinin müdiri Gülnar Cəfərova iştirakçılara rəhbərlik etdiyi şöbənin ümumi fəaliyyəti barədə məlumat verdi. Şöbə müdiri universitetin daxili keyfiyyət mədəniyyətinin formalaşdırılmasında akademik və inzibati heyətin mühüm rol oynadığını qeyd etməklə yanaşı həmçinin, sorğularda obyektiv iştirakın əhəmiyyətini vurğuladı. Görüşdə təhsilverənlərin və təhsilalanların iştirakı ilə həyata keçirilmiş müxtəlif sorğu nəticələrinin müzakirəsinə yer verildi. Bundan əlavə, akademik və inzibati heyətin qarşılaşdığı problemlər dinlənildi və həll yolları qarşılıqlı müzakirə edildi.

Home | News | NEXT MEETING WAS HELD BETWEEN THE QUALITY ASSURANCE AND STRATEGY DEPARTMENT AND THE ACADEMIC AND ADMINISTRATIVE STAFF AT SSU
Yerləşdirilmə tarixi : 18 October 2024 11:56
NEXT MEETING WAS HELD BETWEEN THE QUALITY ASSURANCE AND STRATEGY DEPARTMENT AND THE ACADEMIC AND ADMINISTRATIVE STAFF AT SSU
On October 17, 2024, a meeting was held between the Quality Assurance and Strategy department and the academic and administrative staff of the faculty of Economics and management. In this meeting, held under the theme "Formation of quality culture and the role of academic and administrative staff in this Process," Gulnar Jafarova, head of the Quality Assurance and strategy department, first provided an overview of the department's general activities. The head of the department noted that the academic and administrative staff play an important role in the formation of the university's internal quality culture, and also emphasized the importance of objective participation in surveys. At the meeting, the results of various surveys carried out with the participation of educators and students were discussed. In addition, problems faced by the academic and administrative staff were heard and their solutions were mutually discussed.