Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da Məzun Assosiasiyası tərəfindən “Yaşıl dünya naminə həmrəylik - Dayanıqlı inkişafa doğru birgə addımlar” adlı seminar keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 25 Oktyabr 2024 12:39
SDU-da Məzun Assosiasiyası tərəfindən “Yaşıl dünya naminə həmrəylik - Dayanıqlı inkişafa doğru birgə addımlar” adlı seminar keçirildi
'Karyera Həftəsi" çərçivəsində Məzun Assosiasiyası üzvlərinin təşəbbüsü və Dayanıqlı İnkişaf Komitəsinin təşkilatçılığı ilə “Yaşıl dünya naminə həmrəylik - Dayanıqlı inkişafa doğru birgə addımlar” adlı seminar keçirildi.Təbiət elmləri fakültəsinin dekanı dosent Rəşad Səlimov, Dayanıqlı İnkişaf Komitəsinin sədri olaraq, sessiyanın müəllimlərin peşəkar inkişafına və gənclərin məşğulluq bazarına dair biliklərini artırmağa yönəldiyini qeyd etdi. Müəllimlərin iştirakının, tədris prosesində yeni yanaşmaların tətbiqi və tələbələrin karyera inkişafına dəstək vermək baxımından əhəmiyyətli olduğunu vurğuladı.Spikerlər – Elm və Təhsil Nazirliyi yanında İctimai Şuranın katibi, Gənc Xarici Dil Müəllimləri Birliyinin sədri Günay Əkbərova "Service Learning" metodu ilə davamlı kənd təsərrüfatına təşviq etmək" , 1 saylı Sumqayıt regional "ASAN xidmət" mərkəzinin direktor müavini Əjdər Quluzadə "Məqsədlər üçün əməkdaşlıq – Davamlı inkişaf məqsədlərinə nail olmaq üçün qlobal əməkdaşlığı və tərəfdaşlığı gücləndirmək: ASAN xidmət modelində ", Azərbaycan Tərəvəzçilik Elmi Tədqiqat İnstitutunun aparıcı elmi işçisi Famil Niftiyev "Azərbaycanda sağlamlıq və rifahın inkişafında dövlətin rolu", BƏƏ-nin Abu Dabi əmirliyinin EDGE Group PJSC, Vergi məsələləri üzrə meneceri Həmid Ağahüseynov "Layiqli əmək və iqtisadi artım: Hamı üçün layiqli iş imkanlarını təmin etmək və davamlı iqtisadi artıma nail olmaq " mövzularında çıxış edərək iştirakçılara məşğulluq bazarı haqqında məlumat verərək, karyera imkanlarını artırmaq üçün praktik tövsiyələrini verdilər.Sonra onlayn formatda York Universitetinin doktorantı, assistant Anar Abtalıbov “Dayanıqlı İnkişafın 13-cü məqsədi: – iqlim dəyişikliyinə qarşı təcili tədbirlər görmək” mövzusunda təqdimatla çıxış etdi.Daha sonra qonaqlar "Karyera Həftəsi" çərçivəsində təşkil olunan sərgi ilə tanış oldular.

Home | News | A SEMINAR CALLED "SOLIDARITY FOR A GREEN WORLD - JOINT STEPS TOWARDS SUSTAINABLE DEVELOPMENT" WAS HELD BY THE ALUMNI ASSOCIATION AT SSU
Yerləşdirilmə tarixi : 25 October 2024 12:39
A SEMINAR CALLED "SOLIDARITY FOR A GREEN WORLD - JOINT STEPS TOWARDS SUSTAINABLE DEVELOPMENT" WAS HELD BY THE ALUMNI ASSOCIATION AT SSU
Within the framework of "Career Week", a seminar called "Solidarity for the green world - Joint steps towards sustainable development" was held on the initiative of the members of the Alumni Association and the organization of the Sustainable Development Committee.Associate professor Rashad Salimov, dean of the faculty of Natural Sciences, as the chairman of the Sustainable Development Committee, noted that the session was aimed at the professional development of teachers and increasing the knowledge of young people about the employment market. He emphasized that the participation of teachers is important in terms of introducing new approaches in the teaching process and supporting the career development of students.Speakers made a speech in different topics: Secretary of the Public Council under the Ministry of Science and Education, chairman of the Union of Young Foreign Language Teachers Gunay Akbarova, "Encouraging sustainable agriculture with the method of Service Learning", deputy director of Sumgait regional "ASAN service" center No. 1 Ajdar Guluzade, "Cooperation for the goals - Strengthening global cooperation and partnership to achieve sustainable development goals: in the ASAN service model", Famil Niftiyev, leading researcher of the Azerbaijan Horticulture Scientific Research Institute, "The role of the state in the development of health and well-being in Azerbaijan", EDGE Group PJSC of the emirate of Abu Dhabi, UAE, on Tax issues manager Hamid Agahuseynov "Decent work and economic growth: providing decent work opportunities for all and achieving sustainable economic growth".Then in the online format, doctoral student of York University, assistant Anar Abtalibov made a presentation on the topic "The 13th goal of sustainable development: - take urgent measures against climate change".Later, the guests got acquainted with the exhibition organized within the framework of "Career Week".