Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universiteti və Səmərqənd Dövlət Universiteti arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Yerləşdirilmə tarixi : 22 Noyabr 2024 12:05
Sumqayıt Dövlət Universiteti və Səmərqənd Dövlət Universiteti arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
Noyabrın 8-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin nümayəndə heyəti Özbəkistanın Səmərqənd Dövlət Universitetində səfərdə olub. Nümayəndə heyəti Səmərqənd Dövlət Universitetinin rektoru Rustam Xalmuradov ilə görüşüb. Görüş zamanı iki universitet arasında müxtəlif istiqamətlərdə əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub. Müzakirələr zamanı müəllim və tələbələrin mübadilə proqramlarında, elmi-tədqiqat layihələrində birgə iştirakı kimi mövzular ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparılıb. Görüşün sonunda tərəflər arasında əməkdaşlıq haqqında memorandum imzalanıb.

Home | News | Memorandum of Cooperation was signed between Sumgayit State University and Samarkand State University
Yerləşdirilmə tarixi : 22 November 2024 12:05
Memorandum of Cooperation was signed between Sumgayit State University and Samarkand State University
On November 8, a delegation from Sumgayit State University visited Samarkand State University in Uzbekistan. The delegation met with Rustam Khalmuradov- rector of Samarkand State University. During the meeting, prospects were discussed for cooperation between the two universities in various areas. During the discussions, a wide exchange of views was held, especially on topics such as participation in exchange programs of teachers and students, as well as joint scientific and research projects. At the end of the meeting, a memorandum of cooperation was signed between the two universities.