Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universiteti I Beynəlxalq Maliyyə, Mühasibat, Audit və Rəqəmsallaşma Simpoziumuna ev sahibliyi edəcək
Yerləşdirilmə tarixi : 05 Noyabr 2025 15:07
Sumqayıt Dövlət Universiteti I Beynəlxalq Maliyyə, Mühasibat, Audit və Rəqəmsallaşma Simpoziumuna ev sahibliyi edəcək
12–13 noyabr 2025-ci il tarixlərində Sumqayıt Dövlət Universitetində (SDU) və Xəzər Universitetində I Beynəlxalq Maliyyə, Mühasibat, Audit və Rəqəmsallaşma Simpoziumu (IFAD 2025) keçiriləcək. Simpozium maliyyə, mühasibatlıq, audit və rəqəmsallaşma sahələrində mövcud problemlərin, yeni tendensiyaların və qlobal çağırışların müzakirə olunacağı elmi-praktik platforma kimi nəzərdə tutulur. Tədbirin məqsədi qlobal iqtisadi çağırışların və onların həlli yollarının paylaşılması, akademik və peşəkar bilik mübadiləsinin təşviqi, eləcə də türk dünyası ölkələri arasında əməkdaşlığın, inteqrasiyanın və iqtisadi həmrəyliyin gücləndirilməsidir. Simpoziumda Türkiyə və digər türkdilli dövlətlərin 30-dan çox nüfuzlu universitetinin nümayəndələrinin iştirakı gözlənilir. Panel müzakirələrdə müasir maliyyə idarəetməsi, rəqəmsallaşma prosesləri, beynəlxalq standartların tətbiqi və digər aktual mövzular diqqət mərkəzində olacaq. Tədbir 12 noyabrda Sumqayıt Dövlət Universitetinin akt zalında, 13 noyabrda isə Xəzər Universitetinin Mərmər zalında keçiriləcək. Simpozium həm canlı, həm də onlayn formatda təşkil olunacaq. Simpoziumun təşkilatçıları: Sumqayıt Dövlət Universiteti, Bursa Uludağ Universiteti, Xəzər Universiteti, Azərbaycan Respublikası Auditorlar Palatası, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOBİA), Azərbaycan Sahibkarlar Konfederasiyası (ASK), Türkiyə Respublikası Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK), MÜSİAD Azərbaycan və İqtisadi Araşdırmalar və Tədris Mərkəzidir (İATM). Bu beynəlxalq elmi platforma elm, təcrübə və innovativ yanaşmaların paylaşılması baxımından mühüm əhəmiyyət daşıyır və iştirakçılar arasında qarşılıqlı əməkdaşlığın inkişafına töhfə verəcək.

Home | News | Sumgayit State University will host the 1st International Finance, Accounting, Audit and Digitalization Symposium
Yerləşdirilmə tarixi : 05 November 2025 15:07
Sumgayit State University will host the 1st International Finance, Accounting, Audit and Digitalization Symposium
On November 12–13, 2025, the 1st International Finance, Accounting, Audit and Digitalization Symposium (IFAD 2025) will be held at Sumgayit State University (SSU) and Khazar University. The symposium is intended as a scientific and practical platform to discuss current problems, new trends, and global challenges in the fields of finance, accounting, audit, and digitalization. The aim of the event is to share global economic challenges and solutions, promote the exchange of academic and professional knowledge, as well as strengthen cooperation, integration and economic solidarity among the countries of the Turkic world. Representatives from more than 30 prestigious universities in Turkiye and other Turkic-speaking countries are expected to participate in the symposium. The panel discussions will focus on modern financial management, digitalization processes, the application of international standards and other topical topics. The event will be held on November 12 in the assembly hall of Sumgayit State University, and on November 13 in the Marble Hall of Khazar University. The symposium will be organized both live and online. The organizers of the symposium are: Sumgayit State University, Bursa Uludağ University, Khazar University, the Chamber of Auditors of the Republic of Azerbaijan, the Small and Medium-sized Business Development Agency (SMBDA), the Confederation of Entrepreneurs of Azerbaijan (CEA), the Public Oversight, Accounting and Auditing Standards Institution of the Republic of Turkiye (AASI), Independent Industrialists and Businessmen Association of Azerbaijan (IIBA) and the Economic Research and Training Center (ERTC). This international scientific platform is of great importance in terms of sharing science, experience and innovative approaches and will contribute to the development of mutual cooperation among the participants.