Əsas səhifə | Xəbərlər | Keyfiyyət təminatı və strategiya şöbəsi birinci kurs tələbələrinin qrup nümayəndələri ilə görüşü davam edir
Yerləşdirilmə tarixi : 16 Dekabr 2025 16:58
Keyfiyyət təminatı və strategiya şöbəsi birinci kurs tələbələrinin qrup nümayəndələri ilə görüşü davam edir
Dekabrın 16-da Keyfiyyət təminatı və strategiya şöbəsinin təşəbbüsü ilə Filologiya, Təbiət elmləri fakültələrinin birinci kurs tələbələrinin qrup nümayəndələri ilə görüş təşkil olunub. Görüşdə Tədris Metodiki Mərkəzin direktoru, dosent Elnarə Məmmədova, şöbənin əməkdaşları və qrup nümayəndələri iştirak ediblər. Tədris Metodiki Mərkəzin direktoru, dosent Elnarə Məmmədova qrup nümayəndələrinə tədrisin təşkili prosesi, qiymətləndirmə mexanizmləri və bu istiqamətdə görülən işlər barədə məlumat verib. Görüşdə Keyfiyyət təminatı və strategiya şöbəsinin mütəxəssisi Şəms Şirinova çıxış edərək şöbənin əsas fəaliyyət istiqamətləri, tələbə məmnunluğunun ölçülməsi məqsədilə keçirilən sorğular və bu sorğularda fəal iştirakın əhəmiyyəti barədə ətraflı məlumat verib. O, sorğuların təşkili mexanizmi, müsahibələr, təkliflər qutusu və açıq qapı günləri kimi tətbiqlər haqqında danışaraq, qrup nümayəndələrini bu proseslərdə aktiv olmağa çağırıb. Həmçinin görüşdə şöbə əməkdaşları tərəfindən sorğu nəticələri əsasında universitetdə həyata keçirilən yeniliklər barədə məlumat verilib. Görüşün sonunda iştirakçıların sual və təklifləri dinlənilib, müxtəlif mövzular ətrafında müzakirələr aparılıb. Qeyd edək ki, dekabrın 12-də Riyaziyyat, Tarix və coğrafiya, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültələri üzrə də qrup nümayəndələri ilə Keyfiyyət təminatı və strategiya şöbəsi tərəfindən eyni məzmunda görüş təşkil olunub.

The meeting continues with the group representatives of the first-year students by the Quality Assurance and Strategy Department
On December 16, a meeting was organized with the group representatives of the first-year students of the Faculties of Philology, Natural Sciences, at the initiative of the Quality Assurance and Strategy Department. Director of the Teaching and Methodological Center, Associate Professor Elnare Memmedova, the department’s employees and the group representatives attended the meeting. Director of the Teaching and Methodological Center, Associate Professor Elnare Memmedova provided students with the information about the teaching and learning process, assessment mechanisms and work carried out in this field. A specialist of the Quality Assurance and Strategy Department, Shams Shirinova made a speech and gave detailed information about the main aspects of the department’s activities, the surveys conducted to measure student satisfaction, and the importance of active participation in these surveys. She spoke about the mechanisms for organizing surveys, as well as practices such as interviews, suggestion boxes, and open door days, and encouraged the group representatives to be actively involved in these processes. In addition, information was provided by the department’s staff about the innovations implemented at the university based on the survey results. At the end of the meeting, the questions and suggestions of the participants were listened to, and discussions were held on various topics. It should be noted that on December 12, a meeting on the same topic was held by the Quality Assurance and Strategy Department with the group representatives of the faculties of Mathematics, History and Geography, Economics and Management.