26 İyun – Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələri günü münasibətilə və əsgərlərimizə dəstək məqsədi ilə  Sumqayıt Dövlət Universitetinin müəllim və tələbə heyəti Abşeron rayonu Pirəkəşkül qəsəbəsində yerləşən  N saylı hərbi hissədə oldular.
Hərbi hissənin rəhbərliyi hər kəsi salamlayaraq bu il yaradılmasının 98-ci ildönümünü qeyd edən silahlı qüvvələrimizin Azərbaycan tarixində özünəməxsus yeri olduğunu və  Ulu öndər Heydər Əliyevin ordu quruculuğu sahəsindəki əvəzsiz xidmətlərindən, Azərbaycan ordusunun inkişafından, ordu ilə xalqın birliyindən danışmış və hərbi hissələrə tez-tez səfərlərin orduda yüksək əhval-ruhiyyə yaratdığını, qələbəyə olan inam hissini artırdığını bildirərək universitet rəhbərliyinə təşəkkürünü bildirdi.
Universitetin Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri dosent Turan Cəfərov çıxış edərək bildirdi ki, Prezident, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyev ordunun qüdrətinin artırılmasını daim diqqət mərkəzindədir. Son dövrlər cəbhə bölgəsində baş verən hadisələr, Ermənistan ordusunun təxribat xarakterli hücumları zamanı düşmənə göstərilən kəskin cavablar Azərbaycanın güclü və qüdrətli orduya malik olmasını bir daha sübut etdi. Təbii ki, igid əsgər və zabitlərimizin göstərdikləri döyüş şücaətləri Azərbaycan xalqını, o cümlədən Sumqayıt Dövlət Universitetinin kollektivini hədsiz sevindirdi. İnanırıq ki,  işğal altındakı ərazilərimiz tezliklə yağı düşməndən azad olunacaq və ölkəmizin ərazi bütövlüyü bərpa olunacaq.
Tədbir istedadlı tələbələrin iştirakı ilə təşkil olunmuş konsert proqramı ilə davam etdirildi.
N saylı hərbi hissənin komandiri universitetin rektoru professor Elxan Hüseynovu, Klubun müdiri Xalidə Quliyevayanı, “Gənclik” özfəaliyyət və “Bəyaz” instrumental ansamblının kolektivlərini Azərbaycan Respublikasının Silahlı Qüvvələri günü münasibəti ilə hərbi hissədə şəxsi heyət üçün təşkil olunmuş tədbirə görə Fəxri Fərmanla təltif etdi.

Teacher  and student staff of Sumgayit StateUniversity visited N numbered military unit in Pirakashkul village of Absheron to support our soldiers for  Armed Forces Day of the Republic of Azerbaijan, on June 26.
The leadership of the military unit  welcomed everyone and spoke about special place of  the armed forces in the history of Azerbaijan which celebrate 98th anniversary this year. He also noted national leader  Heydar Aliyev's invaluable services in the field of army building, the development of the Azerbaijani army, spoke of the unity of the people and the military units of the army and the army frequently visits creates high spirits, declaring victory boosted the confidence expressed gratitude to the university administration.
The chairman of the Trade Union Committee of the University, assistant professor Turan Cafarov said that the President and Commander-in-Chief Ilham Aliyev  increase the military power of the spotlight. The recent events that took place in front of the Armenian army during the provocative attacks of the enemy is strong and powerful army of sharp responses have once again proved to be. Of course, brave soldiers and officers for their battle prowess, the people of Azerbaijan, including the Baku State University and the staff very happy. We believe that the occupied territories will be released as soon as the enemy and the country's territorial integrity will be restored.
The event  organized with the participation of talented students continued with a concert.
The commander of the military unit awarded  Rector of the university, Prof. Elkhan Huseynov, the head of the club Khalida Quliyeva, members of  "Youth" and the "White" bands  with diplomas was for event organized  for military personnel.