Tələbə Qəbulu üzrə Dövlət Komissiyasının 2016/2017-cı tədris ili üzrə ali təhsil müəssisələrinə qəbulu  prosesi başa çatmış, ali təhsil müəssisələrinə yerləşdirmənin nəticələri elan edilmişdi. Avqustun 15-dən 25-dək isə bütün ali məktəblərdə tələbələrin qeydiyyata alınması nəzərdə tutulur. Qeyd edək ki, ölkəmizin qabaqcıl ali təhsil müəssisələrindən biri olan Sumqayıt Dövlət Universitetində I kursa qəbul olan tələbələrin qeydiyyata alınması prosesi davam edir. Sənəd qəbulunun daha asan və şəffaf keçməsi üçün universitet rəhbərliyi tərəfindən bütün zəruri tədbirlər görülüb. Universitetdə Sənəd Qəbulu Komissiyası (SQK) yaradılıb. Bu da I kurs tələbələrinin qeydiyyata alınmalarına və sənədləşmənin düzgün aparılmasına nəzarət edir. Qeyd edək ki, qeydiyyat üçün lazım olan sənədlərin siyahısı, bəzilərinin isə hətta forması əvvəlcədən SDU-nun internet saytında yerləşdirilib. Həmçinin, universitetdə fəaliyyət göstərən 7 fakültənin dekanları, dekan müavinləri və əməkdaşları tələbələrin qeydiyyata alınmasında yaxından iştirak edirlər. Elə buna görə də tələbə-gənclər və onların valideynləri qeydiyyatın yüksək səviyyədə təşkilinə görə universitetin rəhbərliyinə təşəkkür edirlər. Məlumat üçün bildirək ki, hazırda universitetin hər üç korpusunda təmir işləri və genişmiqyaslı quruculuq tədbirləri həyata keçirilir.  Bu da öz növbəsində tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsinə böyük stimul verir.
SDU-nun rəhbərliyi və kollektivi tələbə adı qazanan, gələcəyimizin təminatı olan intellektual və kreativ qüvvəyə malik gənclərimizi və onların valideynlərini səmimi qəlbdən  təbrik edir, hərtərəfli dövlət qayğısı ilə əhatələnmiş  yaradıcı gənclərə təhsillərində yeni-yeni uğurlar arzulayır. Tələbə adınız mübarək!

Admission process of State Student Admission Commission of the 2016/2017 academic year  for the higher education institutions has been completed and  placement for higher education institutions have been announced. Registration of students in all high schools is expected  from August 15 to 25. We should note that s in Sumgait State University -one of the  leading higher education institution of the countryregistration process ofthe first-year students is going on. Document Admission Commission (DAC) has been established in the University. The list of documents required for registration posted on the website of SSU in advance. Also, the  deans of 7 faculty of the university as well as deputy deans and staff are actively involved in the registration of students. Therefore, students and their parents are grateful to the leadership for the excellent organization of the registration. For further information we should note that, at present all three corpuses of the university  is being renovated and  constructed. This in its turn provides  improvement  of the quality of education.
SSU management and staff congratulate students by  winning student's name and their parents. Happy student's name!