Sentyabrın 28-də 2016-2017-ci tədris ilində Elmi Şuranın ilk iclası keçirildi. Rektor professor Elxan Hüseynov iclası açıq elan edərək geniş tərkibdə toplanmış Elmi Şura üzvlərini salamladı, ötən tədris ilində əldə edilən nailiyyətlərdən söz açdı və professor-müəllim heyətinə yeni tədris ilində uğurlar arzuladı.
Öncə rektor Elxan Hüseynov  Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədovu  Rusiya paytaxtında keçirilən III Moskva Beynəlxalq təhsil sərgisində Təbii biliklər Akademiyasının Elmi-nəşriyyat mərkəzinin diplomu ilə təltif olunması münasibəti ilə təbrik etdi.
İclasda Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov 2016/2017-ci tədris ili üçün Sumqayıt Dövlət Universitetinə bakalavriat və magistratura səviyyələri üzrə qəbulun nəticələri və yeni dərs ilində qarşıda duran vəzifələr barədə geniş məruzə ilə çıxış etdi.
Kredit sistem üzrə təhsil alan tələbələrin yay semestrinin nəticələri barədə həmçinin, 2015/2016-cı tədris ilində bakalavr təhsil sistemi üzrə təhsil alan tələbələrin istehsalat və çöl təcrübələrinin nəticələri haqqında Tədris Metodik Mərkəzin direktoru dosent İsabal Qurbanovun hesabatı dinlənildi.
Cari məsələlər üzrə  Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin direktoru Mətanət Piriquliyeva  tədris prosesinin vəziyyəti haqqında və 2016/2017-ci tədris ili üçün qəbulun nəticələri ilə bağlı hesabat verdi. Kimya və biologiya fakültəsinin dekanı dosent Mahal Muradov bildirdi ki, fakültəmizin baş müəllimi İradə Nəsirovanın rəhbərliyi ilə bir qrup tələbəmiz Türkiyənin   İzmir şəhərində Petkim istehsalat təcrübəsində olmuş,   təkliflər müsabiqəsində universitetimiz III yerə layiq görülərək, sertifikatla təltif olunmuşlar.

Home | News | The first meeting of the Scientific Board held in the new academic year
The first meeting of the Scientific Council of the academic year was held on September 28, 2016-2017. Rector prof. Elkhan Huseynov opened the meeting, welcomed the gathered members of the Scientific Council, spoke about the achievements of the last academic year and wished success to teaching staff in the new academic year.
For the first, Rector-professor Elkhan Huseynov congratulated vice-rector for Science and Innovation Ramazan Mammadov on being awarded the diploma of Scientific-publishing center of education at Academy of Natural Knowledge in III Moscow International Education Fair held in the capital of Russia.
At the meeting, vice-rector on education organization and training technologies, associate professor Natig Talibov delivered a detailed report on admission results of 2016/2017 academic year at undergraduate and graduate levels at Sumgait State University and challenges ahead for the new academic year.
Director of Training Methodological Centre, associate professor Isabala Gurbanov delivered a report on summer semester results of students studying in credit system, also bachelor students' results on industrial and field practices of 2015/2016 academic year
Sumgayit State Technical College Director on current issues Matanat Piriguliyeva delivered a report on the state of the educational process and admission results of 2016/2017 academic year.
Dean of the Faculty of Chemistry and Biology, associate professor Mahal Muradov said that a group of students had been at industrial internship at Petkim in the city of Turkey-Izmir, under the leadership of the head teacher of the faculty Irada Nasirova and the university was honored with third place certificates in the competition of offers.