Əsas səhifə | Xəbərlər | ESFİDİP layihəsi çərçivəsində tələbələr üçün növbəti təlim-seminar
“Əlilliyi olan şəxslərin Azərbaycanın ali təhsil müəssisələrinə inteqrasiyasının təməlinin qoyulması” (ESFİDİP) TEMPUS layihəsi çərçivəsində oktyabrın 18-də tələbələrimiz üçün təlim-seminar keçirildi. Seminarda  layihənin  SDU üzrə  koordinatoru, Beynəlxalq Əməkdaşlıq şöbəsinin müdiri dosent Turqay Hüseynov çıxışında tələbələrə əlillik, əlilliyi olan tələbələrlə etik davranış və düzgün ünsiyyət, inkluziv təhsil, ESFİDİP TEMPUS layihəsi, Əlilliyi olan tələbələr üçün Mərkəz və könüllülük haqqında ətraflı  məlumat verdi. Mövzu ətrafında maraqlı fikir mübadiləsi aparıldı və tələbələrin sualları cavablandırıldı.
Qeyd edək ki, təlim-seminarda 22  nəfər tələbə və Beynəlxalq Əməkdaşlıq şöbəsinin əməkdaşları  iştirak edirdi.

Home | News | Next Training Seminar for Students within the ESFIDIP PROJECT
On october 18 training seminar was held for students within the project TEMPUS  project  “Establishment of a Foundation for the Integration of Disabled People into HEIs of Azerbaijan” (ESFIDIP). During the seminar ,  coordinator of  SSU for the project Turgay Huseynov, head of the International Cooperation Department  gave detailed information  about  disabilities, ethical treatment of students with disabilities, inclusive education,  ESFIDIP TEMPUS project, Centre For Students with disabilities and  volunteerism . An interesting  exchanging  views on the subject was carried out  and  students" questions were answered.
It should be  noted that  22 students  and staff of the Department of International Cooperation  participated in the training seminar.