Biologiya gecəsi tələbələrin marağına səbəb oldu
Flora və faunanın qorunması bu gün bəşəriyyəti düşündürən ən ciddi problemlərdəndir. Onun həlli hər kəsdən, hər bir dövlətdən asılı olduğu kimi, həm də, maarifçilik tədbirlərinin gerçəkləşməsi, cəmiyyətin diqqətini bu məsələyə cəlb olunması ilə bilavasitə bağlıdır. Dekabrın 20-də Kimya və biologiya fakültəsinin təşkilatçılığı ilə "Biologiya gecəsi” keçirildi. Biologiya gecəsinin keçirilməsində də məqsəd ekoloji problemlər, bitki və heyvanat aləminin həyatımızda rolu, bütün bunlar haqqında maraqlı faktlar, vətənpərvərlik ruhunu aşılamaqdan ibarət idi.
Tədbirdə iştirak edən rektor, professor Elxan Hüseynov bildirdi ki,  gənclərin intellektual səviyyəsinin, bilik və məlumat bazasının möhkəmlənməsi, güclənməsi üçün müxtəlif layihələr, gecələr, müsabiqələr həyata keçirilir. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab  İlham Əliyevin gənclərlə bağlı imzaladığı bütün rəsmi sənədlərdə gənclərin intellektual səviyyəsinin yüksəldilməsi məsələsi önə çəkilir. Rektor ölkədə aparılan gənclər siyasətinin hədəfləri barədə məlumat verərək,  gənclərin bu siyasətin həyata keçirilməsində fəal iştirakını qeyd etdi, onların hərtərəfli inkişafı üçün zəruri şəraitin yaradıldığını diqqətə çatdırdı. Vurğuladı ki, Azərbaycan gəncliyi bütün dövrlərdə öz savadı, istedadı ilə seçilib.
Kimya və biologiya fakültəsinin dekanı dosent Mahal Muradov qeyd etdi ki, belə gecələrin keçirilməsi tələbələrin fənlərə marağını artırır və  biliklərə daha dərindən yiyələnməsinə kömək edir.
Gecədə İDEA İctimai Birliyinin Azərbaycan və bütövlükdə regionda ətraf mühitin, flora və faunanın qorunmasına dair həyat keçirdiyi uğurlu layihələrin  ekoloji əhəmiyyəti vurğulandı. Sonda  tələbələr şeirlər, mahnılar, rəqslər ifa etdilər və səhnəciklər göstərdilər.

Home | News | An event dedicated to the Biology caused of interest of the students
The protection of Flora and Fauna is one of the problems that demand a solution by the mankind. The solution of this problem depends not only on each person and country of the world but also realization of the enlightening works and involvement of society attention into this matter. In Dec 20 an event dedicated to the Biology has been held by the mutual efforts of faculty of Chemistry and Biology. The main goal in order to conduct an event on Biology was to get information about ecological problems, the role of the vegetation and animal planet in our life and to propagate the patriotism accordingly.
Making a speech the rector of the university, professor Elkhan Huseynov noted that several contests, projects and events under the realization in order to increase an intellectual level of the students, to improve and to strengthen their knowledge data base. The matter on improvement of intellectual level of the youth always takes the first lines in the official documents related to the youth concluded by the President Mr. Ilham Aliyev. The rector widely reported on main goals of youth policy running in our country and noted that the youth is active taking part in order to realize that policy and all conditions are arranged for their complex development. He also mentioned that the youth of Azerbaijan is always distinguished with their knowledge and talent. The Dean of the Faculty of Chemestry and Bilogy the docent Mr. Mahal Muradov made a speech and noted as well that conduction of such events increase an interest of students to the educated subjects and supports to own the knowledge deeply.
The successfully realized projects of IDEA Public Union in order to protect environment, Flora and Fauna was one of the important matters of the discussion. In the end the students sang a songs and performed with the dances and an interesting scenes.