Dekabrın 29-da Elmi Şuranın növbəti iclası keçirildi. Rektor, professor Elxan Hüseynov şura üzvlərini qarşıdan gələn Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi və Yeni il bayramı münasibəti ilə təbrik etdi. Universitetin son illərdəki fəaliyyətini, illik hesabatı, əldə olunan nəticələri yüksək qiymətləndirərək hər kəsə universitetin elmi və ictimai həyatında bundan sonra da daha fəal iştirak etməsini arzuladı. Bildirdi ki, bu gün universitetimizdə bayram bayrama qarışıb. Beləki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyası tərəfindən verilən Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektor Qafar Atayev, Fizikanın tədrisi metodikası kafedrasının müdiri Fuad Məmmədov, həmin kafedranın müəllimi Rəsmiyyə Məmmədovaya dosent, Dünya iqtisadiyyatı kafedrasının müəllimi Şəfa Əliyevə iqtisad elmləri üzrə fəlsəfə doktoru, Folklorşünaslıq elmi – tədqiqat laboratoriyasının müdiri Aslan Bayramova professor, Elm və İnnovasiyalar üzrə prorektor Ramazan Məmmədova Rusiya Təbiət Elmləri Akademiyasının diplomlarını təqdim edən rector onlara elmi pedaqoji fəaliyyətlərində böyük nailiyyətlər arzuladı.
Sonra gündəlikdə duran məsələlərin müzakirəsinə başlandı.
2016-2017-ci ilin payız imtahan sessiyasına hazırlığın vəziyyəti barədə Tədris Metodik Mərkəzin direktoru dosent İsabal Qurbanov məruzəsi ilə ətraflı çıxış edərək imtahanların obyektiv, şəffaf keçirilməsi ilə bağlı hər cür şərait yaradıldığını, eyni zamanda yazılı imtahan verəcək tələbələrin yazı işlərinin vaxtlı-vaxtında və obyektiv yoxlanılmasına nəzarət olunduğunu diqqətə çatdırdı.
2016-cı ildə yerinə yetirilmiş elmi-tədqiqat işlərinin hesabatı barədə Elmi hissənin müdiri dosent Qadir Mənsurovun yekun hesabatı dinlənildi.
Rusiya və Azərbaycan Ali Təhsil Müəssisələri Assosiasiyasının II forumuna və Gənc alimlərin X Beynəlxalq “Elm və texnikanın aktual problemləri-2017” mövzusunda elmi praktik konfransına hazırlıq barədə Elm və İnnovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov məlumat verərək görüləcək işlərdən danışdı.
Cari məsələlərin müzakirəsində professor məsləhətçi vəzifəsinin yaradılması qərara alındı. Elmi katib professor Aqil Hüseynov Elmi Şuranın qərarını oxudu. Qərarda  şuranın işinin qənaətbəxş  hesab edildiyi  bildirilirdi.

Home | News | The next meeting of Scientific Board took place
The next meeting of the Scientific Board has been held in December 29. Making an opening speech the rector, professor  Mr  E.Huseynov congratulated the members of the board on the occasion of upcoming Solidarity Day of World Azerbaijanis and New Year. He evaluated the activity, annual reports and the achievements of the university in a high level and wished active participation of everyone in the public and scientific life of university for further period as well. He notified that our university enjoys different holidays at present. Thus, on this occasion he presented the diplomas of associate professor to Gafar Atayet (vise rector on distant, correspondence and additional education),  Fuad  Mammadov (the head of department of Physics methodology) and Rasmiyya  Mammadova (the teacher of department of Phisics methodology), and meanwhile the diploma of philosophical doctor of economic sciences to Shafa Aliyev (the lecturer of the department of World Economy), the diploma of professor to Aslan Bayramov (the head acietific investigational labaratry of Folklore study) and the diploma of the Academy of Natural Sciences of Russia to Ramazan Mammadov (vise rector on Sciences and Innovations) and wished them many successes in their scientific pedagogical activity.
Afterwards, the subjects of the agenda got started to be discussed.  The assoc. professor Mr. Isabal Gurbanov (director of Educational and Methodological Center) made a speech on preparation conditions of the autumn examination session of 2016-2017.  He noted that all conditions were provided for the objective and transparent exam process and the essays of the students are under the objective control. Hereinafter, the assoc. professor Mr. Gadir  Mansurov made a speech on final report of realized scientific works during 2016.
Mr. Ramazan Mammadov (vise-rector on Sciences and Innovations) reported on preparation works for 2nd forum of the Association of Azerbaijani and Russian High Schools and 10th International Scientific Practical Conference of Young Scholars named by “Actual problems of science and technics”. He widely spoke about the attempts to be done accordingly. It has been decided to create the position of professor - adviser during the discussions. In the end of the meeting the scientific secretary professor Agil Huseynov announced the final resolution that is considered the activity of the Board satisfactory.