Əsas səhifə | Xəbərlər | Universitetin Rektoru qış imtahanlarının gedişini izlədi
Sumqayıt Dövlət  Universitetində  2016/2017-ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyası öz işinə başladı. Sessiya Azərbaycan Respublikası Təhsil nazirinin imtahan sessiyasının keçirilməsi barədə və universitet rektorunun tənzimləyici əmrlərinə uyğun təşkil edildi. Yanvarın 5-də universitetin  rektoru professor Elxan Hüseynov, Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov, Tədris Metodik Mərkəzin direktoru dosent İsabal Qurbanov və fakültə dekanları   Mühəndislik, Tarix və coğrafiya, İqtisadiyyat və idarəetmə, Filologiya fakültəsinin I-II kurslarında   keçirilən imtahan prosesini izlədilər.
Universitetdə tələbələrin tədrisi  və imtahanların şəffaf keçirilməsi məqsədi ilə  bütün imkanların yaradıldığını nəzərə çatdıran rektor tələbələrə uğurlar arzuladı. Bildirdi ki, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivliyin və şəffaflığın təmin olunması məqsədilə qış imtahan sessiyası dövründə yarana biləcək neqativ halları dərhal araşdırmaq və müvafiq tədbirlər görmək, habelə sessiyanın normativ sənədlərə uyğun keçirilməsinə kömək etmək məqsədilə Operativ Qərargah və onun nəzdində «Qaynar xətt» yaradılıb. Bu məqsədlə universitetin əsas binasında şikayət, təklif və məlumatlar üçün xüsusi qutular asılıb. Elə Qərargahın yaradılmasında məqsəd qış imtahan sessiyasında tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivliyi və şəffaflığı təmin etmək, imtahanların gedişi ilə bağlı daxil olan ərizə, şikayət və müraciətləri operativ araşdırmaq və yol verilən nöqsanları vaxtında aradan qaldırmaqdır. Artıq qiyabi şöbələr üzrə imtahanlar yekunlaşmışdır. Əyani şöbədə isə davam edir. İmtahandan aldığı qiymətlərdən narazı qalan tələbələr fakültələr və universitet üzrə yaradılmış münaqişə komissiyalarına müraciət edə bilərlər. Rektor rəhbərlik etdiyi ali təhsil ocağında tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsi istiqamətində görülən işlərdən, aparılan islahatlardan, həyata keçirilən proqram və layihələrdən danışdı. Onu da tələbələrin diqqətinə çatdırdı ki,  imtahan prosesini valideynlər də yaxından izləyə bilərlər. Hətta imtahan sessiyasının gedişinə operativ nəzarət etmək məqsədi ilə nümayəndələrimiz Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektor dosent Qafar Atayev Kimya və biologiya, Fizika-elekrtoenergetika fakültələri üzrə, Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədov Tarix və coğrafiya, Filologiya, İqtisadiyyat və idarəetmə, Mühəndislik və Riyaziyyat fakültələri üzrə təhkim olunublar.
Tələbələr də öz növbəsində imtahanların yüksək səviyyədə, obyektiv keçdiyi üçün universitetin rektoru professor Elxan Hüseynova dərin təşəkkürlərini bildirdilər.

Home | News | The rector of university observed the process of winter exams
The examination session of autumn term for 2016-2017 academic years got started in Sumgait State University. The session is arranged due to the order on conduction of examination session of Ministry of Education of Azerbaijan Republic and regulations set by the rector of SSU. The rector of the university, professor Mr. E.Huseynov, assoc. professor Mr. N.Talibov (the vise rector on Education arrangements and training technologies), professor Mr. R. Mammadov (vise - rector on Sciences and Innovations), assoc. professor Mr. I. Gurbanov  (director of Educational Methodic Center) and the faculty deans have observed the examination process of 1st  and 2nd  courses in the faculties of Engineering, History and Geography, Economy and Management and Philology.
The rector noted that: “all conditions have been provided for the education of students and transparent exams. Hereinafter, he wished the luck to the students. He pointed out that the university has created the Operative Headquarter and hot line service attached by in order to conduct the exams in accordance with standard documents and meanwhile, to investigate the negative cases that may happen during the exams. All of these made for the transparency of the process. In this respect the special boxes of complaints and offers has been fixed in the main building of the university. The main goal of the Headquarter is to provide the transparent and objective evaluation of student’s knowledge, to investigate all complaints and applications operatively and to eliminate the negative cases on time. The exams of correspondence department have already finished. But the exams of full-time department are still under the process. The students that unsatisfied with the results of examinations may appeal to the commissions of appeals”.
Afterwards, the rector widely spoke about the activity for improvement of educational quality of the university, reforms and the projects to be realized accordingly. He noted that the leading personnel of the university such as the vise –rector on Distant, Correspondence and Extra Education assoc. professor Mr. G. Atayev and vise-rector on Sciences and Innovations Mr. R. Mammadov has been deployed to this process of examination in order to control it operatively. Namely Mr. Atayev leads the faculties of Chemistry and Biology, Physics and Electro Energetics and Mr. Mr. R. Mammadov leads the faculties History and Geography, Philology, Economy and Management, Engineering and Mathematics. Meanwhile, the parents of the students may observe the examination process as well.
The students have expressed their deep thanks to the rector for the high level arrangements of the examination process.
It should be noted that the examination process of winter term will finish on February 2nd and they will be conducted in a way of monitoring.