Yerləşdirilmə tarixi : 08 Fevral 2017 09:23
Fevralın 8- də Elmi Şuranın növbəti  iclası keçirildi. İclası giriş sözü ilə rektor  professor Elxan Hüseynov açdı və gündəlikdə duran  məsələlərlə  Elmi Şura üzvlərini tanış etdi. Elmi Şuranın gündəliyi təsdiq  edildikdən sonra gündəlikdə nəzərdə tutulan məsələlərin   müzakirəsinə başlandı.
Tədris Metodik Mərkəzin direktoru dosent İsabal Qurbanov Bakalavriat (əyani), Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektor dosent Qafar Atayev qiyabi, Humanitar məsələlər üzrə prorektor dosent Ramiz Hüseynov Magistratura səviyyəsi üzrə təhsil alan tələbələrin payız imtahan sessiyasının nəticələri barədə geniş məruzə ilə çıxış edərək bildirdilər ki, universitetimizdə Təhsil Nazirinin müvafiq əmrinin icrası məqsədilə imtahan qərargahı yaradılmışdır. Qərargahın yaradılmasında məqsəd qış imtahan sessiyasında tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində obyektivliyi və şəffaflığı təmin etmək, imtahanların gedişi ilə bağlı daxil olan ərizə, şikayət və müraciətləri operativ araşdırmaq və yol verilən nöqsanları vaxtında aradan qaldırmaqdır. Onu da qeyd etdilər ki,  qərargaha imtahanların gedişi ilə bağlı ciddi bir müraciət daxil olmamışdır. Hətta  imtahan prosesini valideynlər, kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri də yaxından izləmişlər. İmtahanlar bir qayda olaraq monitorinq formada aparılmışdır.
Məzunların əmək bazarına inteqrasiyası və təcrübə-mübadilə proqramlarının inkişaf etdirilməsi barədə  Karyera mərkəzinin direktoru Zahid Bünyadov çıxış edərək bildirdi ki, "Karyera Mərkəzi" universitetin struktur bölməsidir və ali təhsilin iki pilləli strukturunda magistrantların və bakalavrların ixtisas yönümlü təcrübəsini təşkil edir, məzunlara işə düzəlməkdə dəstək olmaqla yanaşı, Karyera Mərkəzi burada təhsil alan yuxarı kurs tələbələrinin  karyeralarının planlaşdırılmasına istiqamət verərək, onları iş dünyasına hazırlayır. Elə mərkəzin başlıca məqsədi gənclərin bilik, praktiki bacarıq və vərdişlərinin artırılması, onların məşğulluq problemlərinin həll edilməsi üzrə kompleks təşkilati, texniki, informasiya, konsaltinq, tədris və maarifləndirmə tədbirlərinin həyata keçirir.
Cari məsələlərin müzakirəsi zamanı Elmi katib professor Aqil Hüseynov  elmlər doktoru dissertasiya işlərinin mövzuları və elmi məsləhətçiləri açıq səs vermə yolu ilə təsdiq etdi. Həmçinin professor Aqil Hüseynov şura üzvləri nəşr hüququ verilməsi üçün  Tədris metodik şuraya təqdim edilmiş işlərlə tanış etdi. Müzakirədən sonra tədris metodiki işlərə nəşr olunmaq  hüququ verilməsi üçün qərar   qəbul edildi.  Professor- müəllim heyətinin  fəaliyyətinin qiymətləndirilməsi haqqında əsasnamə də təsdiq olundu. Sonda Elmi Şuranın qərar layihəsi təsdiq edildi.

Yerləşdirilmə tarixi : 08 February 2017 09:23
The Scientific Board of the University held its regular meeting on February 8. The rector of the university Mr. E. Huseynov made an opening speech and unveiled an agenda of the board to the members. Thereby an agenda was approved and the discussions accordingly got started.
The members: an assoc. professor Mr. I. Gurbanov (director of Education methodical Office), an assoc. professor Mr. G. Atayev (vise rector on Distant, Corresponding and Additional Education) and an assoc. professor Mr. R. Huseynov (vise rector on Humanitarian issues) widely spoke about the results of autumn exam session of the students of master degree. They notified that the university has established an examination headquarter due to the Order of Ministry of Education of Azerbaijan Republic. The key goal of this task is to arrange the transparency and objectiveness of the evaluation process of students’ knowledge during the exams, to examine all appeals and complaints dealing with the exams and to remove all misprints on time. It was noted as well that the headquarter office still has not faced with a serious compliant. Even, the parents and mass media had a chance to observe the exam process as well and that was conducted in the form of monitoring.
Besides, the head of Career Center Mr. Z. Bunyatov made a speech and he spoke about the integration of the graduators to the labor market and about the development of experience exchange programs. He notified that the Center is structural part of the university and it has planned its activity for both bachelor and master degree levels. The key goal of the center is to guide the students in order to plan the career and to train them for the world of work. The obligations of the center are consisting of improvement of student’s knowledge and practice, and meanwhile to realize the organizational, informational, consulting, educational and enlightening works for them.
Scientific secretary, Professor Mr. A. Huseynov unveiled the subjects of scientific works and the names of scientific advisors to the board members and thereby the members have approved them accordingly by the open voting. At the same time Mr. A. Huseynov informed the members about the works submitted to the Education Methodic Board in order to get the right of publication. Hereinafter, the board made a decision in order to provide the education methodic works with the right of publication.  In the process of the meeting, the board has adopted regulations for assessing of the activity of academic staff.  In the end, the members have approved board resolution.