Əsas səhifə | Xəbərlər | Universitetdə Elektron İdarəetmə sisteminin prezentasiyası keçirildi
Fevralın 14-də universitetdə “Elektron İdarəetmə sisteminin” prezentasiyası keçirildi. Universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov, professor-müəllim heyəti və struktur rəhbərlərinin iştirakı ilə keçirilən prezentasiyada Qiyabi, distant və əlavə təhsil üzrə prorektor dosent Qafar Atayev çıxış edərək bildirdi ki,  Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2013-cü il 24 oktyabr tarixli sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında təhsilin inkişafı üzrə Dövlət Strategiyası” təhsilin informatlaşdırılmasını mühüm vəzifə kimi qarşıya qoymuşdur. Bütün bunlar dövlətimizin təhsilin inkişafına göstərdiyi böyük qayğının nəticəsidir. Prorektor onu da qeyd etdi ki, rektor professor Elxan Hüseynovun rəhbərliyi ilə universitetimizdə qabaqcıl texnologiyaların və idarəetmə üsullarının, innovasiyaların tətbiqinə başlanılıb. Məqsəd şəffaf və səmərəli təhsil mühitinin yaradılması, təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsi üçün innovativ texnologiyaların tətbiq edilməsidir.
Elektron İdarəetmə sistemi haqqında Proqram və sistem təminatı şöbəsinin müdiri Vüsal Haqverdiyev slaydla iştirakçılara məlumat verərək bildirdi ki, sistem vasitəsilə müəllim və tələbə heyətinin qeydiyyatı, onların idarə olunması, tədris planlarının, fənlərin dərs cədvəllərinin yaradılması, tələbələrin qiymətləndirilməsi, imtahanların, habelə kitabxana işinin və mühasibatlığın aparılması, insan resurslarının mərkəzləşdirilmiş saxlanılma qaydaları avtomatlaşdırılır və elektron qaydada təşkil olunur.
Təqdimatda rektor professor Elxan Hüseynov son zamanlar universitetdə görülən işləri yüksək qiymətləndirərək bildirdi ki, bu layihə də əldə etdiyimiz uğurlardan biridir. Elektron idarəetmə sisteminin tətbiqi universitetdə təhsilin və tədris prosesinin keyfiyyətini daha da yüksəltməyə təminat verəcək.
Təqdimatın sonunda  yeni proqramla işləmə qaydalarının mənimsənilməsi ilə bağlı treninqlərin keçirilməsi məsələsi də müzakirə olundu.

The presentation has been held on February 14. The rector of the university, Professor Mr. E. Huseynov, academic staff and administration bodies took part of that presentation. An assoc. professor Mr. G.Atayev (the vise-rector on Distant, Corresponding and Additional Education) made an opening speech and notified that “The State Strategy for the development of education of Azerbaijan Republic” approved by Order of President of Azerbaijan Republic” made as priority to informatize the field of education. All attempts made towards the development of education are telling about the great care and support of the government to this field. Meanwhile, the vise-rector noted that the university got started an application of hi-tech and innovations in the university under the management of Mr. E. Huseynov. The target is to create transparent and effective education conditions and to improve the quality of trainings by application of innovative technologies.
The head of Program and Software Office Mr. V. Hagverdiyev, makes a speech he notified that this system promotes to the registration of students and lectures, to the management of them, to build the training plans and teaching schedules, to evaluate the students, meanwhile to run the library and accounting works and to automate HR rules.
Making a speech, the rector of the university notified that the university has got many achievements in recent times. So, this project is one of them. The application of Electron Management System will contribute to improve the quality of education and training process of the university.
The end of the presentation went on with discussions on organization of trainings in order to learn the working rules of the new system.